Fransa vs Belçika

Turnuvanın kağıt üzerindeki favorilerini değerlendirmek istesek, tüm bahis sitelerini incelersek kupayı Fransa kazanır seçeneğinin en düşük oranı verdiğini hemen fark ederiz. Tabi ki bunun bir numaralı nedeni turnuvanın geride kalan kısımlarında rakiplerinin güçleri artmasına rağmen sağlam adımlarla ilerleyen ve oyuna aldığı her oyuncudan verim alabilecek durumda kadro yapısına sahip olmalarıdır. Geldiğimiz yarı final noktasında ise bu vitesi bir kademe daha yükselteceklerdir.

Brezilya maçında defans zaaflarını kullandırmayan ve dünyaca ünlü kalecileri Curtois’in iyi performansı sayesinde kendi şansını yaratan Belçika, 2018 Dünya Kupası Çeyrek Final Eşleşmeleri yazımızda söylediğimiz gibi sazı ileri uçta bulunan Mertens ve De Bruyne’e vererek bunu başardı. Brezilya gibi ciddi bir rakibe karşı bunu başarmış olan Belçika, aynı mantıkla Fransa’yı da geçebilir.

Belgium_World_Cup_2018

Fransa için de Belçika için de bir yönüyle şartlar aynı, hücum organizasyonu
anlamında iki takımda en ciddi rakibi ile karşılaşacak. Ama bariz savunma
eksikleri olan Belçika’yı bu turda da turu geçme anlamında dezavantajlı taraf
olarak görüyorum. Tura yakın taraf FRANSA…

İngiltere vs Hırvatistan

Yıllardır çeyrek finalden yukarısını göremeyen İngiltere, makus talihini penaltılarla Kolombiya’yı eleyerek yenmişti. Bunun üzerine bir de İsveç galibiyeti ile moral bulup hava yakalayan İngilizler belki de uzun süredir kurmaya çalıştığı jenerasyonun meyvesini daha fazla toplar. Ama gelinen nokta yarı final, artık bir şeyleri daha fazla yapma zamanı herkes için, bu görev belki de futbolun şans meleklerine düşecek.

Öte yandan Hırvatistan yarı final eşleşmelerine baktığımızda kağıt üzerinde en güçsüz mücadelecidir. Unutulmaması gereken şey ise Hırvatistan kesinlikle futbolu iki yönlü de eksiksiz oynaması. Bir de Modric, Rakitic, Mandzukic gibi yıldızları sahneye çıktığında resmen demir leblebi. İşi bu noktaya, yani yarı final noktasına getirebilmiş ve motive olmuş herkes gibi Hırvatistan da bu işe sarılacaktır. Bana kalırsa başka önemli avantajlarından biri ise, diğer 3 rakip arasında en az şansı olan taraf gözükmeleridir.

crotia-world-cup

Mantığım İngiltere dese de, içimdeki ses ve gönlümün isteğini kırmayarak
buradan çıkacak yarı finalist HIRVATİSTAN diyorum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.