Resmi olarak Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika’nın en güney ülkesidir. Güney Atlantik ve Hint Okyanusları boyunca uzanan Güney Afrika’nın kıyı şeridi 2,798 kilometredir. Kuzeyde Namibya, Botsvana ve Zimbabwe, doğuda Mozambik ve Svaziland ile komşulukları bulunmaktadır. Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Afrika’nın en büyük ülkesi ve kara alanı ile dünyanın en büyük 25. ülkesidir. 56 milyon kişilik nüfusu ile de dünyanın en kalabalık 24. ülkesi olarak yer almaktadır.

1

Cape Winelands

Güney Afrika’nın üzüm bağlarının çoğu, Cape Town’un kuzeydoğusundaki yemyeşil Boland havzasında yaklaşık yer almaktadır. Havzaya akan nehir vadileri, Shiraz, Cabernet Sauvignon ve Pinot Noir gibi çeşitli ürünlerin yetiştirilmesi için idealdir. Cape Winelands bölgesi de beş yıldızlı restoranlara, seçkin butiklere ve büyüleyici otellere ev sahipliği yapmaktadır.

2

Hermanus

Afrika’nın güney kıyısında, Garden Route yakınında yer alan Hermanus, kıyıya dayalı balina gözlemciliği ile ünlüdür. Korunaklı, sığ sular, her yıl çiftleşmek ve doğurmak için bölgeye göç eden balinaları cezbetmektedir. Yerleşik teleskoplar ve banklar ile 10 km uzunlukta uçurum tarafı yürüyüş yolu, ziyaretçilere bu sosyal hayvanları görüntülemek için fırsat bol sunuyor. Balina izleme tekne turları da mevcuttur.

3

Garden Route

Güney Afrika’nın Güney-Doğu kıyılarının doğal bir falezidir. Batı yakasındaki Mossel koyundan doğu yakasındaki Fırtınalar Nehrine kadar uzanır. İsim, burada karşılaşılan çeşitli bitki örtüsünden ve sahil boyunca noktalı çok sayıda lagün ve gölden geliyor. Güney Afrika’da Knysna, Plettenberg Körfezi ve Nature’s Valley dahil olmak üzere ziyaret etmek için en iyi yerlerden bazılarını içerir.

4

Augrabies Falls National Park

Kuzey Cape’in en etkileyici ve güzel doğal alanlarından biri olan Augrabies hak ettiğinden çok daha az dikkat çekiyor. Turuncu nehir tam akış olduğunda, Augrabies sağır edecek şkilde etkileyici bir şekilde akmaktadır. Bu konuda kesinlikle bir şeyler yanlış ve ne olduğundan emin değiliz. Güçlü sular aşınmış granit oluşumları aşağıya takla atıyor ve bu bölgede Moon Roock ve Echo Corner da dahil olmak üzere eşsiz gzüellikte doğal noktalar, çeşitli yollar boyunca yürünebiliyor.

5

Şelaler hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak devam edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.