Beşiktaş’da da işler yolunda gitmiyor diğer ezeli rakipleri gibi. Ancak bu üç takımın arasında transfer gündemi en durgun olan takım Beşiktaş. Babel’in satılması ile kanat rotasyonu daralan takımdan Quaresma’nın da ayrılacağı konuşulmakta. Şenol Güneş , gider ya da gitmez diyemem Babel’e kalır dedim ama gitti dedi. Hele ki dünkü maçtan sonra Q7 giderse şaşırmayız. BJK kulüp çalışanlarına veda ettiği , ailesinin de Porto’ya taşındığı gelen haberler arasında.

Biz bu haberlerden yola çıkarak Beşiktaş’ın transfer gündemi ni değerlendirelim.

İşte Beşiktaş’ın Transfer Gündemi:

1.Alen Halilovic: Barça altyapısında yetişen genç oyuncu ile temas halinde olunduğu oyuncunun da takımdan ayrılması gündemde. Milan’da oynayan oyuncu Napoli ile oynanacak karşılaşmanın kadrosuna alınmadı. Bunun üzerine dedikodular hız kazandı.Olma ihtimali zayıf. Zaten olmasında BJK’nin orta sahada bu oyuncu dan daha iyi oyuncuları var her ne kadar performans alamasa da.

2.Kevin N’koudou: Q7’nin gitme ihtimaline karşı Tottenham ile anlaşıldığı fazlaca transfer gündemini işgal etmekte. BJK’nin hem kulübün hem de oyuncunun kiralama teklifini kabul ettiği gelen haberler arasında. Olma ihtimali yüksek ancak bu transfer Q7’nin gitmesine bağlı gibi görünmekte. Şenol Hoca Babel’in gitmesinin ardından onun yerine birisini almayacağız açıklamasında bulundu. Şuan kadro yeterli geliyor sanırım kendisine ancak Q7, Lens ve yaklaşık 1 yıldır oynayamayan Gökhan Töre var rotasyonda. Haddimiz olmadan hatırlatmak isteriz.

Bülent Uygun'un yardımcısı Sefer Yılmaz ve Eric Maxim Choupo-Moting birlikte hatıra fotoğrafı çektiriyorlar.

3.Eric Choupo-Moting: PSG’de çokda şans bulamayan oyuncu ile ilgili birçok haber çıkmakta. Oyuncunun iyi derecede Türkçe’de bildiği Bülent Uygun tarafından dile getirilmişti. Sezon başında PSG’ye katılan Tuchel’in eski öğrencisi olan Choupo Moting , bu sene sadece 9 maça çıktı. PSG’nin Beşiktaş’ın yaptığı kiralama teklifine sıcak baktığı , oyuncunun maliyetini karşılaması durumunda BJK’ye yakın olduğu söylenmekte. Tabii ki dediğimiz gibi bu kanat transferleri Q7’nin gitmesi halinde gerçekleşecek. ( Fotoğrafta Bülent Uygun’un yardımcısı Sefer Yılmaz ile Choupo-Moting aynı karede)

4.Emre Kılınç – Douglas: Bu iki oyuncu içinde geçen haftalarda Sivasspor ile temas gerçekleşti. Fakat Mecnun Odyakmak güzel bir dille bu teklifi geri çevirdi. Büyük ihtimal iki oyuncu da takımda kalacak. İki oyuncu da yarın oynanacak maç kadrosunda yer alıyor.

5.Gelson Martins: İngiliz kulupleri kiralamak için girişimde pek mümkün değil BJK’ye transferi.

Bakalım , önümüzde 4-5 gün var Quaresma Beşiktaş arasındaki ipler kopacak mı ? kopmayacak mı ? Eğer Q7 Beşiktaş’a veda ederse yerine biri gelecek mi ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.