Beşiktaş transfer yapacak mı? Kimler gidecek, kimler kalacak? Şenol Güneş ayrılıyor mu? Yaklaşan 2019 seçimleri ne olacak? Beşiktaşımızın gündemi çok yoğun, en doğru haberler, en mantıklı çıkarımlar ile başlayalım! Güzel günler göreceğiz “Güneşli” Günler..

FİKRET ORMAN VE YÖNETİM

17.hafta Süper Lig analizi yazımızda kısaca bahsetme fırsatımız olmuştu, Fikret Orman ve “eski yönetimi” FEDA sezonundan bu yana çok olumlu işlere imza atmış, Beşiktaş transfer politikaları ile bugüne kadar hedeflerin çok üzerinde performans gösteren bir kadro kurulmuştu. Avrupa Ligi yarı final kapısından dönmüş, Şampiyonlar Ligi’nde rekor üstüne rekorlar kırmış bir takım. E ne oldu da her şey tersine döndü? Cevap maalesef mali tablo.. Fikret Orman ve yönetimi, sportif ve pazarlama faaliyetlerinde takıma resmen sınıf atlatırken, mali tablo da maalesef yerimizde saydık hatta döviz devalüasyonu 2012’nin bile gerisine düştük. Hata olmasa da maalesef yönetimin bu konuda eksikleri olduğu ortaya çıktı. Ama 2019 seçimlerinden de Fikret Orman’ın görevinin başında olacağını söyleyebiliriz. Bizim buradan gördüklerimizi onlar da kesinlikle görüyor ve çözüm için gecelerini gündüzüne katıyorlar. Saygıyı ve sabrı sonuna hakediyorlar. Taraftar olarak görevimiz bu süreçte takıma yönetime sonuna kadar destek olmaktır. Beşiktaş transfer yapacak sadece canla başla oynayacak adamlar katılacak.

E TAKIM NİYE OYNAMIYOR?

Tamamen duygusal arkadaşlar.. Para, Para ve Para.. Transfer edilen Dünya yıldızlarına bir hikaye anlatıldı. “Bu takım Şampiyonlar Ligi’ne gidecek, her sene düzenli olarak bu platformda yer alacak ve sizin gibi yıldızlar her sene aramıza katılacak, elit kulüpler seviyesine erişilecek..” E sadece bir sene geçti, ligde 6-8 arası, Avrupa liginden elenmişsin, bir de ödemelerde gecikmeler yaşanıyor. Kim niye oynasın, burada kimse 2 ay para almasa niye o kuruluşta çalışmak istesin? Canla başla koştursun? Ya çok paran olması lazım, doymuş olman lazım (Quaresma), ya da bu işe bu takıma aşık olman lazım.. (Medel, Dorukhan, Güven)

KİMLER GİDECEK? KİMLER GELECEK?

Fikret Orman son açıklamalarında 5-6 oyuncu gidecek, 2-3 oyuncu gelecek dedi.
Ayrıca hemen güzel bir haber de aktaralım, Şenol Hocamızla devam edilecek;
https://www.ntvspor.net/futbol/besiktas-tan-senol-gunes-aciklamasi-5c23a7a33988611f94ef8bad?_ref=infinity
Bu kesinlikle harika bir haber, bazı boş velet hesaplarından hocamızı istifaya çağıran da oldu ama anlayamadıkları bir şey TAKIMIN BU HALDE OLMASININ SEBEBİ ŞENOL HOCA DEĞİL!!! Bizim görevimiz de anlatmak, onlar da büyüyecek ve anlayacaklar. Bu takımı biz şampiyon olsun diye sevmedik, sevmeyeceğiz.

VİDA- Sanmıyorum, defansın lideri, takımın lideri, para konusunda sorun çıkarmayan ADAM gibi ADAM astronomik bir teklif gelmedikçe, kaptanlık pazu bandını yakında takar.

CANER- Fenerbahçe haberlerine gülüp geçtim, jübilesini bizde yapar.

ADRİANO- Yazmaya çok korkuyorum ama yüzde 80 gidecek, takım ile hiçbir sorunu yok ama mali dengeler ve İspanya/Brezilya talebi yüzünden ayrılacaktır, yüksek maaşlı bir lig de olabilir.

MEDEL- Ahh Medelim ahh, WEST HAMlı yöneticiler İstanbul’da arkadaşlar, 7 milyon Euro ret yedi. Almadan gitmezler gibi duruyor.. Hayırlısı..

TOLGAY- Yine söylüyorum bence affedilecek, Dorukhan’ın yanına inanılmaz yakışacak!

BABEL- Ah be güzel kardeşim, gözden düştün.. Gel özrünü dile sözleşmeni imzala dön be deli oğlan..

QUARESMA– Şu an takımı bir arada tutmaya çalışan takımın lideri. Beşiktaş’ın çocuğu.. İnşallah biraz daha sabır gösterir kalırsın. Arkandan atıp tutan çocukları bir kez daha susturur, utandırırsın..

VAGNER+LARİN- İkisine ayrı ayrı başlık bile açmak istemedim.. Yolunuz açık olsun.


 


Yönetim transfer için yine son günleri bekleyecektir. Ama çok güzel bir haber ile başlayalım, Surinamlı gencecik bir çocuk adım adım Vida abisinin yanına yetişiyor;

Isiah Helstone

https://www.cnnturk.com/spor/futbol/besiktasa-piyangodan-ikramiye-helstone-begenildi

Burak-Yılmaz

BURAK YILMAZ- Kesinlik son günler beklenecek, opsiyonlar zorlanacak, taraftar almayın diye çıldıracak, Şenol Hoca alın diye ısrar edecek. Kördüğüm bakalım nasıl çözülecek. Kral gelirse hiç şüphe yok ki en az 15 atar.

OZAN TUFAN- Ben çok istiyorum, Şenol Hocanın elinde 2 sene içinde Avrupa’ya gider. Haydi hayırlısı..

CENK TOSUN- Son güne kadar beklenecek, her an imzaya gelebilir. Aslanım benim sana bütün kapılarımız sonuna kadar açık.

SADIK ÇİFTPINAR (Y.MALATYA)- Az kalsın unutuyordum canla başla oynar, fiyatına bakmak lazım tabi, malum para mara yok belki takas ile takıma katılabilir.

OLCAYYYYYY ŞAAHHAAANNNNN- Gelebilir, Gelsin, Bekletme Bizi! Ruhsuz takıma ruh katar!

ORKUN KÖKÇÜ- Allah’ım konuyu biliyorsun, inşallah formamızı resmi olarak da üzerinde görebiliriz.

Zlatan İbrahimovic, Kagawa, Falcao, Jahovic Mahovic olmaz arkadaşlar.. Belki Falcao onda fısıltılar kulağıma geldi bakalım ilerleyen günlerde göreceğiz.

Mesut keşke gelse ama fanatik Fenerlidir kendisi, Balotelli falan filan bu adamları yedirmezler bize 😀

Şimdilik Ciao,

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.