Evet kulaklarım çın çın çınn.. O zaman size lokum niyetine 3 şarkı arkadaşlar hemen kulaklığımızı takıp kendimizi şarkılara veriyoruz. Türkçe Rap her geçen gün daha fazla kulağa giriyor bu da bizi mutlu ediyor. Ezhel çizgisini hiç bozmadan devam ediyor, tırnaklarıyla kazıya kazıya geldi. Bir Angaralı olarak bizi de gururlandırıyor! Yolun açık olsun dostum.. Rap müziğin yanına Raggea tarzını ekledi, aynı zamanda ney, gitar, darbuka, piyano gibi aletler de çalabiliyor. Hipholife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasına katılıp 16 yarışmacı arasında birinci seçildi. Bu şarkımız tüm Angaralılara;

1/Pavyon – Ezhel & DJ Artz

Geldik 2 numeroya..

CEG.. aslında Jagged veya cegıd. Eskişehirli, 93’lü şefimiz. Şarkılarında genellikle kendini, yaşadıklarını, kadınları, eleştirilerini anlatmaktadır. Bunu zaten son parçalarında – aslında onun adının tanınmasında yardımcı olan son şarkılar diyelim- sıkça görüyoruz. Özellikle eski sevgilisinde sıkça bahseder, isim vermeyelim. Horrorcore Rap tarzını ilk deneyenlerdendir.  2007 yılında amatör kayıtlarına başladı aynı sene içinde işleri büyümeye başladı ve kendisi için demo niteliği taşıyan ilk albümü Disstribütör’ü yayınladı.

2/ Ceg – Bu Gece

Geldik sona.. ama nasıl son.. Yener abimizi anlatmaya gerek yok, her şey ortada.

Anlatmaya kalkarsam mimiklerim donar..

3/ Yener Çevik – Donar

“yeter bu çilem bana yeter
beter cümleleri yazanın adı yener”.

Bizi ilk vuran sözleri reisin.. Herkes o dönemlerde art arda çıkan arabesk rap’lerden biri sanmıştı ama bu çok ama çok farklıydı. Sözler, altyapı her şey kalite kokuyordu. Çizgisini hiç bozmadan bu günlere kadar geldi. Sokak Sanatı inşallah başladığı gibi aynı çizgide devam edecek..

Her şey Türkçe Rap için..

Ciao,

Sonraki İçerikSon Haftaya Kalan Şampiyonluklar
Kralla dans maalesef ama maalesef son şans.. Bütün sorularınızı ve sıkıntılarınızı bana direk iletebilirsiniz. Kral her zaman halkı için müsait<3 "Krallar taçlarını ve asalarını geride bıraktılar, kahramanlar da silahlarını. Ama aralarındaki, görkemlilikleri dışlarına taşan, bunu dışarıdaki şeylerden almayan büyük insanlar, büyüklüklerini yanlarında götürdüler. "

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.