2018 yılında en çok sevilen ,izlenen ve yorum alan yabancı dizi önerileri 2018 ikinci bölümünü sizinle paylaşmaktayız. İlk bölüm için lütfen tıklayınız.

1)Sharp objects

İMDB puanı:8.2 Oylama sayısı 28.377

Bir muhabir, çözülemeyen bir cinayeti gün ışığına çıkarmak için memleketine döndüğünde, geçmişten gelen psikolojik şeytanlarla yüzleşir.

Yaratıcılar:

Marti Noxon

2) Innocents

İMDB puanı:8.2 Oylama sayısı 28.377

Gençler Harry ve June, baskıcı ailelerinden uzak durduklarında, olağanüstü bir keşifle – June’un şekil değiştirebilme yeteneği ile raydan çıkarılırlar. Bir bilim adamı onu yakalamaya ve gücünün anahtarını keşfetmeye çalışır.

Yaratıcılar:

Hania ElkingtonSimon Duric

3) Altered Carbon

İMDB puanı:8.2 Oylama sayısı 88.014

Bilincin sayısallaştırıldığı ve depolandığı bir gelecekte, bir mahkum yeni bir bedende hayata döner ve özgürlüğünü kazanmak için akla yatkın olmayan bir cinayeti çözmelidir.

Yaratıcılar:

Laeta Kalogridis

4) The Rain

İMDB puanı:6.3 Oylama sayısı 15.614

Acımasız bir virüs, nüfusun çoğunu temizledikten sonra, iki genç kardeş güvenlik için tehlikeli bir arayışa başlar.IMDB puanına bakmaksızın izleyebileceğiniz sürükleyici bir serüven.

5) Disenchantment

İMDB puanı:7.3 Oylama sayısı 21.228

Ünlü çizgi dizi The Simpsons’ın yaratıcısı Matt Groening’in, Ağustos’ta Netflix’te yayınlanan ilk sezonuyla heyecan yaratan yeni orta çağ hikayesi Disenchantment, “talihsizliklerle dolu bir serüven”.

Yaratıcılar:

Matt GroeningJosh Weinstein

6) Patrick Melrose

İMDB puanı:8.2 Oylama sayısı 12.974

Birçok rolün başarıyla altından kalkan Cumberbatch bu sefer travmatik bir çocukluk geçirdiğinden alkolik ve sorunlu bir adama dönüşen Patrick Melrose’un hikayesini üç farklı zaman dilimi ve mekanda anlatıyor.

Yaratıcılar:Edward Berger

Oyuncular:

Benedict CumberbatchJennifer Jason LeighHugo Weaving

7) Trust

İMDB puanı:7.6 Oylama sayısı 3.783

1970’lerde geçiyor ve gerçek bir hikayeden beyaz ekrana aktarılmış. Amerika’nın merak uyandıran kaçırılma hikayelerinden biri olan multi-milyoner Getty Gas’in sahipleri olan Getty ailesinin torunlarının kaçırılmasını konu alan dizi, 25 Mart’ta yayınlanmaya başladı. Dizinin yönetmeniyse 127 Saat ve Slumdog Millionaire gibi Oscar’lı yapımların da yönetmeni olan Danny Boyle.

Yaratıcılar: Simon Beaufoy

Oyuncular:

Harris DickinsonDonald SutherlandHilary Swank

8) The Terror

İMDB puanı:8.1 Oylama sayısı 21.906

Dizi, 1848’de iki gerçek hayat savaş gemisi, HMS Terror ve HMS Erebus, Kuzey Kutup Bölgesi’ne yaklaşan hain Kuzey Kutup Bölgesi’ne yakın bir yerde tuzağa düşmüş ve gemileri kurtarmak için gönderilen Kraliyet Donanması açlık, isyan, yamyamlık ve şeytani bir kutup ayısı ile karşılaşacaktır.

9) Killing eve

İMDB puanı:8.3 Oylama sayısı 19.422

Bir romandan uyarlanmış olan bu yabancı dizi, Rus bir politikacının suikastından da sorumlu olan kadın bir suikastçının ve İç İstihbarat Ajansı’nda masa başı görevinde olan bir kadının kendini olayın içinde buluşunu konu alıyor.

Yaratıcılar:

Phoebe Waller-Bridge

Yaratıcılar:

Sandra OhJodie ComerFiona Shaw

10) The Haunting of Hill House

İMDB puanı:9.0 Oylama sayısı 55.055

Geçmiş ve günümüz arasında yanıp sönen, kırılmış bir aile, eski evlerinin hatıralarını ve onlardan süren korkunç olayları yüzleştiriyor. En iyi TV dizileri sıralamasında yukarıya oynayacak bir yapıt izlenimi veriyor.

Yaratıcılar:

Mike Flanagan

(Bonus) Şahsiyet

İMDB puanı:9.2 Oylama sayısı 5.516

Alzheimer tanısı olan bir adam, suçluları cezalandırmaya karar verir.

Yaratıcılar:Onur Saylak

Oyuncular:Haluk BilginerCansu DereMetin Akdülger

En iyi yabancı diziler sıralaması için tıklayınız.

En iyi Netflix dizileri 2018 için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.