2019 yılında yeni içeriklerle tekrar birlikteyiz. İşten stresten biraz uzaklaşmak biraz eğlenmek için dizi ve film önerilerimizi sizlere sunmaktayız.

1) ROMA

Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron’un son filmi Roma , 70’li yılların başında Mexico City’de geçmekte. Cuaron’un da yaşamından izler barındıran film , orta direl bir ailenin hizmetçisi olan Cleo’nun hem bu ailenin hayatına tanıklığı hem de kendi yaşamındaki annelik ve kadınlık zorluklarını anlatmakta.Alfonso Cuaron bu filmi çocukluğunda kendisine bakan dadısına adamış. Venedik film festivalinde altın aslan ödülüne layık görülen netflix yapımı Oscar ödüllerinde en iyi yabancı film dalında aday gösterildi. İzlemenizi şiddetle tavsiye ederiz 🙂

2) Bird Box

İlginç bir kurgusu olan olayları bir başından bir sonundan anlatan netflix filmi , güzel kurgulanmış merak uyandıran sürükleyici bir yapıt olarak göze çarpıyor. Tanımlanamayan birşeylerin çıplak gözle görülünce birden bire insanları çıldırtması ile başlayan serüven , ilerleyen bölümlerde daha da ilginçleşmekte.

3) Big Mouth

2017 yılında başlayan bu hınzır yabancı dizi , animasyon dalında şu ana kadar izlenilen en iyi 5 yapıt arasına girdi bile. Ergenliğin ilginç ve müstehcen patikalarını tüm çıplaklığı ile anlatan kesinilkle büyükler için hazırlanan bir dizi. Eğer belden aşağı esprileri , bu tarz mizahtan hoşlanıyorsanız bu dizi sizin için biçilmiş kaftan. Kesinlikle evde denemeyiniz 🙂

4) YOU

Gossip Girl’den de tanıdığımız Penn Badgley‘in başrolünü oynadığı netflix dizisi , başlarda içinizi ısıtacak bir romantik komedi tadında ancak daha sonra işler değişmeye başlayacak. Bir anda kendinizi gerilim filminin ortasında bulacaksınız. Aşk’ın hiç bu kadar saplantılı birşey olduğunu tahmin edemeyeceksiniz.Gerçekten güzel kurgulanmış ve tahmin edilemez bir netflix dizi si.

5) Kingdom

Güney Kore’deki bir krallıkta ortaya çıkan bir salgin hastalık ve Kral’lığın başındaki kötü bir kral hanedanşığın başına gelecek kötü olayların habercisidir. Bu salgın hastalık insanları canavar dönüştürmektedir. Kral da bu salgıdan nasibini almışıtır. Prens onu ve tüm halkı kurtarmak için tüm kötülüklere savaş açmaktadır. Bu şekilde anlatınca bir zombi dizi diyip geçmeyin. IMDB puanı (8.5) da bunu yapmamanız için sizi uyarmakta. Bir şanş vermeniz dileğiyle ..

 

Başka yazılarda başka önerilerde dizilerde filmlerde görüşmek üzere …

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.