Ahh ahhh plaj ha.. Kral yaktın bizi dediğinizi duyar gibiyim, şu yaklaşan soğuk kış günlerinde bu nereden çıktı diyebilirsiniz şeflerim ama o kadar güzeller ki.. Siz de bana hak vereceksin hadi gelin hemen bakalım;

Bora Bora, Tahiti

bora-bora-thaiti

Şuna bir baksana bab baaa.. Bora Bora’nın orijinal adı Pora Pora, Tahitian’da “ilk doğan” anlamına gelir ve adanın Hiro ve oğlu Ohatatama’nın yerel mitindeki rolünü işaret eder. 1769’da James Cook, Bora Bora’yı Fransız Polinezyası’na yolculuğu sıradında keşfediyor. Yıllar sonra II. Dünya Savaşı’nda, ada ABD askeri tedarik üssüne ev sahipliği bile yapıyor. Adanın savaştan zarar görmüş geçmişine ait hatıralar hala olsa da, plajın doğal güzelliği halen korunmaktadır.

Providenciales Adası, Turks ve Caicos Adaları

Providenciales-Island

“Provo” olarak bilinen Providenciales Island, dünyanın en büyük, en sağlıklı mercan resif sistemlerinden biri ile çevrilidir ve bu da dalgıçlar için popüler bir cazibe haline gelmiştir. Berrak sulardan tropikal balık derinlikleri ve çok sayıda su yaban hayatı mevcuttur. Providenciales, çoğunluğu türkuaz suların akışı ve akışı altında kaybolan beyaz kumlu plajlarda kaplanmış olan 38 kilometrelik bir alanı kapsamaktadır. TripAdvisor’ın,  2011 yılında neden en iyi plaj seçtiğini anlamak artık zor değil.

Phi Phi Adaları, Thailand

phi-phi-island

Arkadaşlar adanın ismi phi phi, utanmaya çekinmeye komik şakalara gerek yok.. Phi Phi Adaları iki küçük adadan oluşur: Phi Phi Don ve sınırlı erişime sahip küçük bir ada olan Phi Phi Leh. Birlikte bu adalar, Phuket ve Batı Andaman Denizi arasında yer alan muhteşem bir sahil oluşturur. Leonardo DiCaprio filmi The Beach ile ünlü olan bu pastoral, beyaz kumlu sahiller, dünyanın en güzel plajlarından biri olarak kolayca bir yerini ayırtmıştır.

Ziyaretçilerin denizdeki hayatı ve mercanları görmelerini sağlayan kristal berraklığındaki sularla, Phi Phi Adasının plajları oldukça popüler bir turistik mekandır. Daha büyük olan Phi Phi Don, konukların yemek yiyebilecekleri ve kalacakları için bir yer sunmaktadır. Phi Phi Leh ise, tarih öncesi mağara resimlerini içeren Phaya Naak gibi bir dizi muhteşem plaj sunmaktadır. (Viking Mağarası anlamına gelir)

Ciao,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.