Black Mirror, herkes eminim kesin izle! bak kesin izle! harika bölümler var dedi ama sen ne naptın? Üşendin 😀 İşte bu yazımızda tam senin gibi üşengeç tipler için en iyi bölümleri derledik. Boşuna bütün bölümleri izleyip kendini sıkıntıya sokma ( bütün bölümleri izlemen şiddetle tavsiye edilir!!)

2019’un da ilk yazısı olmuş buradan bütün ziyaretçilerimize sağlıklı, mutlu, huzurlu ve barış dolu bir sene diliyorum..

Let’s go!

San Junipero

Biliyorsunuz artık Black Mirror da Netflix platformuna geçiş yaptı. Bu da onlar ekstra bütçe ve imkan anlamına geliyor. Bu durumun ilk meyvesini de San Junipero bölümü ile tadıyoruz. Arkadaşlar çoğu kişi ölümden korkar. Ölünce ne olacak, nasıl bir son bizi bekliyor soruları aklımızı kurcalar durur. Dünya üzerinde çok farklı inanış var ama hepsinin de ortak bir noktası var; her canlı ölümle yüzleşecek. İşte bu bölümde tam da bu sorular irdeleniyor. Gelişen teknoloji ile bedensel hayatımız son bulurken, bilinçsel hayatımız devam ettirebilir mi onun cevabını arayacağız. Bölümün başından sonuna kadar buram buram kalite kokan çekimler, materyaller ve mekanlar sizi hemen içine çekecek. Kesinlikle izleyin, izledikten sonra yorum kısmına, sizin seçiminiz ne olurdu belirtmeyi unutmayın!

The National Anthem

Black Mirror serisinin ilk bölümü, her şey bu bölüm ile başladı. Hem ikonik olması açısından hem de neymiş bu Black Mirror sorusunun cevabını bize gösteren bir bölüm, çok uzatmayalım izlemeniz gerekiyor. Bu kez İngiltere’deyiz, her şey güzel, hayat normal, koşuşturmaca falan. Hop bir bildiri bütün televizyonlarda karşımıza çıkıyor; İngiltere Başbakanı’na televizyonda canlı bir domuzla seks yapması gerekiyor!! Yoksa..Buradan sonrasını anlatırsak bölümü hiç izlemezsiniz, üşengeçliğinize üşengeçlik katarız.

Nosedive

Bu bölümü ben yazmadan da haberlerde izlemiş olabilirsiniz. O kadar etkili bir bölüm ki, bölümde kurgulanan senaryo Çin’de farklı bir kategoride gerçek oldu. Şaka değil;

https://onedio.com/haber/cin-den-black-mirror-bolumu-gibi-yasal-uygulama-vatandaslar-2020-den-itibaren-puanlanacak-795829

Muhteşem oyunculuğu ile Bryce Dallas Howard, Lacie’yi canlandırıyor – dünyadaki profil puanlama sistemine takıntılı genç bir kadını canlandırıyor. Her etkileşim için (buna selamlaşmadan, sohbete kadar her şey dahil) kişilerden puan alıyor. Günüzmüzde insanlar like takipçi almak için neler yapıyorsa bu kızcağızımıda aynı yollardan geçiyor. Son sahne – biraz tahmin edilebilir olsa da – tüm serinin en zevkli sahnelerinden biri. İnsanı sosyal medya üzerine uzun uzun düşündürüyor.

Hated in the Nation

Bu bölümümüz de teknoloji severlere gelsin. İki tema harika bir şekilde işlenmiş, 89 dakika ile Black Mirror serisini en uzun bölümü. Sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen toplumsal linçlerin sonuçlarını ve ilerleyen teknolojinin yanlış insanların elinde, insanoğlunun başına ne gibi dertler açabileceğini görüyorüz. Bölüm, son zamanlarda sıkça duyduğumuz arı popülasyonundaki azalmayı ve hükümetlerin bu soruna robotik bir çözüm getirmesini ele alıyor. Bu duruma sosyal medyada iyice çoğalan nefret ve linç saldırıları da eklenince akıl almaz bir suç/polisiye bölümüne dönüşüyor.

Şimdiden iyi seyirler, daha birçok güzel bölüm var zaman oldukça onları da ekleyeceğim.
Başlangıç için bu 4 bölüm hiç fena değil, tekrar söylüyorum zaman buldukça tüm bölümleri izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Ciao,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.