Warlock desteleri tüm metalarda yerini almakta bu yeni meta da da yine karşımıza çıkıyor. Zevkli agresif bir deck ama aynı zamanda yavaş ve manevra kabiliyeti açısından biraz hantal kalmakta yeni metaya göre. Ancak hem klasik even warlock’u hemde ilerki yazılarımızda yeni meta sonrası modifiye edilmiş deck i tanıtacağız.

Klasik Even Warlock deck kodu:

AAECAf0GBvsHoM4Cws4Cl9MCy+wCzfQCDPIF+waKB7YH4QeNCOfLAvHQAv3QAojSAtjlAurmAgA=

Klasik even warlock deck kart listesi :

even-warlock

Even warlock hearthstone tarihini en dominant decklerinin başında gelmekteydi fakat meta değişikliği ile büyük yara aldı ancak normal play modunda hala iş yapar durumda benim çok sevdiğim ve zevk aldığım decklerden biri ranked modunda level 7 e bu deck ile geldim. Kafa yormayan oynamanın kolay olduğu bir deck olarak meta dışı kalsa da güç takıntısı olanlara tavsiye edebilirim.

Gelelim bu deck’in oynanışına :

Even warlock size daha önce golem decklerinde olduğu gibi 3 mana ya kadar fazla bir kağıt oynama şansı vermemekte. Elinizde mana coin var ise 3 mana da Mountain Giant oynayabiliyorsunuz. 8/8 bir kart oynamanız tabi ki 3 manada karşınızdaki için büyük sıkıntı oluşturacaktır. Eğer bu karta karşılık veremezse karşınızdaki yüzde 80 oyun sizin.

Oyun Başında Yapmanız Gerekenler

Oyunun başında plated beetle ve vulgar homonculus ile oyunu daha sonraki manalara taşıma imkanınız mevcut. Ancak vulgar homonculus’u spellstone ile combo yapmayı da unutmayın ki hero’nun sizin kartlarınızdan dolayı aldığı hasarı can çekmede kullanmakta. Böylece bu kartın hem hasarı hemde size vereceği can artmakta. Oyun başında en az hasar almaya bakmalısınız ki oyun sonununda daha büyük kartlar oynamaya alan yaratabilirsiniz.

Oyunun Orta Bölümlerinde Yapmanız Gerekenler

Gelelim oyunu orta bölümlere taşımaya : İlk üç raunt da yerdeki üstünlüğünüzün zayıf olduğu anlar bunlar. Defile yada hellfire ile rakibinizin minionlarını yok etmeye çalışmalısınız. Özellikle defile kartını sabırlı şekilde kullanmalısınız. Minionlar biriktikten sonra kullanmanız rakibinizi hem psikolojik olarak hem de kart avantajı avantajı sağlayacaktır.

Oyunun orta bölümlerinde (4-5-6 mana) ise mountain giant ve twilight drake i aktif kullanmalısınız. Bu minionları ne kadar yerde (board) tutarsanız o kadar avantaj sağlamaktasınız. Bu deck Priest decklerine karşı avantaj sağlamakta çünkü attığınız büyük minionların çoğu giant dışında 4 hasar gücüne sahip priest’ın büyü ile yok edemediği kartlar sınıfına girmekte.

Amacımız Oyunun Son Bölümleri

Oyun son bölümlere kaldıysa ki bizim asıl amacımız birazda oyunu sonlara doğru taşımak , işiniz biraz daha kolaylaşmakta. Çünkü kartınız rakibe karşı daha çabuk bitecek oyunun ilk bölümlerinde sürekli kart çekeceğiniz için rakipten daha fazla kart çekeceksiniz. İşte tam da burada The Lich King yardımınıza yetişecektir. Lich King kartını oynadığınızdaki animasyon bile sizi huzur verecek daha sonra end turn’e bastığınızda size death night kartlarından birini sunacak. Bu da rakibinizin kartı azalırken sizin artmasını sağlayacaktır.

Oyunun son bölümlerinde oynayacağınız bir kart ise Bloodreaver Guldan , bu kart hero’nun passive’ini değiştirerek 3 hasar verdiği gibi 3 de can çeker hale getirir. Bununla da kalmaz oyunun önceki bölümlerinde ölen Demon’larınızın hepsini tekrar hayata getirecektir. Siz bu kartı kullandığınızda yerde yaklaşık önceden oynamanıza bağlı olarak 3-6 arası minion da olacaktır. Tek elde hem 5 bariyer kazanacak hem ölen demonlarınızı geri getirecek hemde passive’iniz neredeyse ölümsüz bir hal alacaktır.

Son olarak bu deck’in gücü gerçekten tartışılmaz ancak yeni meta da Spell Hunter gibi sizi sinir edebilecek yada zoo warlock gibi oyun başında oyunu bitirmeye oynayan oyuncular olacak bunlara karşı elinizde Defile hellfire büyülerinin olduğundan emin olmalısınız. Bu şekilde board kontrolünün sizde olması gerektiğinin farkında olmalısınız.

Deck’deki kilit kartlar

Mountain Giant: Onu ne pahasına olursa olsun koruyun. Size oyunu aldıracak karttır kendisi ve yok edilmemesi için ortamını hazırlamadan karşıdaki direk minion’ı yok edecek kartları oynadıktan sonra oynamanızı öneririm. Örnek olarak druid’in naturalize kartı Hunter’ın deadly shot kartı gibi az mana ya kartınızı yok edecek olan kartları Twilight drake’de kullanmalarını sağlamalısınız.

Bloodreaver Guldan: Demonların hepsinin öldüğünden emin olun.

Benim en sevdiğim deckler arasında ilk 3’e giren bu deck’i oynarken nasılsa yenerim diye benim yaptığımı hataya düşmeyin düşünerek sonraki 2 hamleyi planlayarak oynarsanız ve biraz modifiye ile legend’a çıkmamanız için önünüzde bir engel göremiyorum.

Şimdiden iyi oyunlar …

Yeni meta Spell Hunter için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.