Fenerbahçe bu sene gerçekten çok sancılı bir dönemden geçmekte. Bu haftaiçi Türkiye Kupas’ında da elenmesi ile , seneye Avrupa’ya gitmesi için küçük çaplı bir mucize olması gerekiyor. Hiç bu kadar kötü bir Fenerbahçe görmemiştik. Transfer gündemi de Fenerbahçe’nin performansı gibi çok karışık.

Biz Ali Koç’un açıklamasından yola çıkarak 3-4 oyuncu alacak olan takımın transfer gündemi ni değerlendirelim. Victor Moses’ın gelmesi ile transferde Sadık’tan sonra ikinci transferini gerçekleştirdi. Ancak Fenerbahçe’de yabancı sıkıntısı baş göstermekte, eğer yabancı oyuncu alması için yabancılarını göndermek zorunda. Kameni’nin gitme olasılığı çok yüksek 1 oyuncu için kontenjan açılacak gibi duruyor.

juan mata ile ilgili görsel sonucu

Gelelim Fenerbahçe’nin transfer gündemi ne :

1.Adebayor-Slimani takası: Böyle bir dedikodu 2-3 gündür gündemi meşgul etmekte. Pek inandırıcı gelmese de Adebayor Başakşehir’den ayrılmak istiyor , Slimani için de Fenerliler ayrılsın diye dua ediyor. Başakşehir başına bela almak istiyor ise Fener için gayet mantıklı bir olay olur.

2.Odion İghalo: İghalo’nun Çin’den ayrılacağı konuşulmakta Skysport’un haberine göre Avrupa’ya tekrar dönecekmiş. Milli takım hocası İghalo’nun Türkiye’den de teklif aldığını değerlendireceğini söyledi. Galatasaray’a da yazılan İghalo ile Fenerbahçe’nin görüşme gerçekleştirdiği söylenmekte. Olasılığı var tabii bu transfer için Slimani’den kurtulmaları gerekmekte.

3.Juan Mata: Mata olayı aslında şu şekilde Fenerbahçe teklif yaptı birçok muhabir de bunu doğruladı fakat Mata geçenlerde açıklama yaparak Türkiye’den kimse ile görüşmediğini söyledi. Bu transfer üzerine konuşmaya pek gerek yok açıkçası olmaz.

4.Christian Zapata: Oyuncu önceden GS’ye BJK’ye de yazıldı. Şimdi de FB’ye yazılıyor. Pek olası gözükmüyor. Ancak Zapata sanırım takımdan ayrılacak.

5.Raphael Veiga: Oyuncu hakkında pek bilgimizin olmaması aslında yorum yapmamamızı güçleştirmekte ancak Goal.com’un haberi oyunucu ile anlaşılmış olduğu yönünde.1-2 gün içinde İstanbul’ gelecekmiş. Bekleyip göreceğiz.

6. Nicolas Lodeiro: Uruguaylı oyuncu şuan MLS’de oynamakta. Lodeiro’nun takımından açıklama geldi bize gelen bir teklif yok ancak herşey olabilir şeklinde. Fenerbahçe’nin menajerler tarafından bir temas halinde olduğu söylenmekte. Bunu Aspor’da doğruladı 2 gün önce. Gelirse iş yapacak bir oyuncu Fenerbahçe’nin 10 numara problemini çözebilir. Ali Koç kanat ve 10 numara pozisyonuna transfer yapılacağını açıklamıştı.

7.Serdar Aziz: Yılan hikayesine dönen transfer gündemini en çok meşgul eden olaydı. En son Serdar’ın açıklaması takımda kalacağı yönünde.

Fenerbahçe’nin transfer gündemi kim var onu bilmiyoruz ancak şunu biliyoruz ki FB gerçekten iş yapacak birilerini kesinlikle almalı. Yoksa gidişat iyi değil…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.