Benim menajerlik oyunları deneyimim 1998 yılında çıkan ve orjinalini para biriktirerek aldığım Premier Manager 98 ile başlamıştı. Bu oyundan sonra gerçek menajerlik oyunu hastaları gibi benim de yolum Championship Manager 2001 ile bambaşka bir boyuta geçti. Bugün ise sizlerle Football Manager 2019 oyununda olacak yeniliklerden bahsetmek istiyorum.

Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Ön sipariş dönemine özel olarak oyun şu anda 107,10 TL’den satışa sunulmuş vaziyette. 2 Kasım’da piyasaya çıktığı gün, oyunun fiyatı 119,00 TL olarak güncellenecek. FM 2019’un çıkış tarihini duyurmak için Sports Interactive tarafından yayınlanan bir video ise Football Manager oyuncularının aşina olduğu gerçeklik hissini ekrana yansıtıyor. Videoda genç bir menajerin bir takımla sözleşme imzalaması, ilk basın toplantısına çıkması ve ilk maçı öncesinde soyunma odasında taktik vermesi gibi görüntüler gösteriliyor. Birinci kişinin gözünden olayı anlatan video, futbolcular çıkış tünelinden sahaya çıkmak üzereyken sona eriyor.

Bundesliga

FM 2019 ile birlikte Football Manager serisinin en önemli eksikliklerinden biri de kapatılmış olacak. Almanya Futbol Federasyonu (DFB) ve Bundesliga yönetimi ile anlaşmaya varılamadığı için oyunda Almanya Milli Takımı’nı gerçek oyuncularla görmek mümkün olmuyordu. Bundesliga takımları da farklı isimlerle oyunda boy gösteriyordu. Ancak taraflar arasında yapılan anlaşma sayesinde Almanya Milli Takımı ve Bundesliga oyunda lisanslı olarak boy gösterecek. Türkiye ligleri de FM 2019’da yerini alacak.

Taktiksel Değişimler

Bütün bu yeniliklere ek olarak taktiksel değişimler de yapılmıştır. FM 2019’da yapılmış olan taktiksel değişiklikler ile alakalı daha fazla ayrıntıya ulaşmak isterseniz, detaylı açıklama resmi websitesinde yer almaktardır. Aşağıdaki linke tıklayarak hemen ulaşmanız da mümkündür.

Link: https://www.footballmanager.com/tr/feature/yenilenen-taktik-ayarlari

VAR Sistemi

Günümüzde hala tartışmalara yol açan ve uygulama giderek popülerlik kazanmaktadır. Bu uygulama oyunun yapımcıları tarafından da dikkate alınarak oyuna eklenmiş bulunmaktadır.

Kısacası tüm menajerlik oyunu hastalarına yeni ve güzel bir doz daha hazırlanmış gibi gözüküyor, herkese şimdiden iyi eğlenceler ve başarılar dileriz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.