Fortnite, geçen sene popülerlik kazanan “battle royale” adı altındaki oyun moduna uygun çıkarılan bir online video oyunudur.

Bu tarzdaki oyunlar hepsinin temel mantığı aynı; 100 oyuncu bir uçağa doluşur. 3 seçenek mevcut, ya tek tabanca takılacaksın, ya ikili ya da dörtlü. Uçaktan atladığınız andan itibaren sürekli küçülen bir harita, her oyuncuyu merkeze doğru itecek. Oyuncu sayısı azaldıkça akılda tek bir soru kalacak. En son kim hayatta kalacak?

UÇAKTAN ATLADIK SONRA NE YAPACAĞIZ?

Fortnite da herkes bir kazma ile başlar (daha sonra bu konuya geleceğiz), ancak harita her türlü silah, zırh ve diğer ekipman ile donatılmıştır. Amaç çok basit seçtiğiniz yere kadar paraşüt ile indikten sonra, düşman oyuncuları / takımları atlatarak olabildiğince fazla cephanelik toplanmanız lazım.

Bütün bunlar olurken, haritanın rastgele seçilmiş bir kısmı – çok geniş bir daire ile işaretlenmiş – güvenli kabul edilir. Belirli sayıda dakika geçtikten sonra, o güvenli bölgenin dışında kalan herkes ya ölünceye ya da güvenliğe ulaşıncaya kadar sürekli bir hasar alır.

fortnite-2

E PUBG‘DEN PEK BİR FARKI YOK?

Hani kürek kısmına geri geleceğiz dedik ya, işte o kısım bu kısım, hısımım. Fortnite’nin Battle Royale modunu genişlettiği yer işte tam burası. Başladığınız kazma kesinlikle bir silah değil; Bu, kaynak toplama ve yapı yapmanız için gereken bir araçtır. Gördüğünüz gibi, Battle Royale’ın dışında, Fortnite, The Walking Dead ve Minecraft arasında bir füzyon gibi bir araya gelen bir çevrim içi oyundur. “Dünyayı Kurtar” modunda, gün ışığından yararlanarak saatlerini kaynak toplayarak ve kendi üssünüzde tahkimatlar yaparak geçirirsiniz. Geceleri de oluşturduğunuz savunma hattı ile canavarların ordularını savurursunuz.

BİLGİSAYARIM YOK NE YAPACAĞIM?

Hadi iyisiniz, oyun mobil sistemlere de geldi gelecek. Eğlence, 8 Mart’ta geliştirici Epic Games’in mobil cihazlar için Fortnite Battle Royale’ı duyurduğunda başladı. Ancak, şu an için kesinleşen bir şey yok. Fortnite’ın mobil versiyonu, konsol / PC’de oynayabileceğiniz, aynı şekilde çalışacak “battle royale” modu olacak.

Fortnite oyna, oynattır hem zevkli hem de ücretsiz bir içeriktir. Hemen sitesine giderek Fortnite’a kayıt ol butonuna tıklayarak üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.
İyi oyunlar şeflerim,

Ciao,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.