Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Galatasaray’ımızın bu seneki başlangıcı ile ilgili birkaç değerlendirmede bulunacağım. Nereden başlasam bilemiyorum mali tablodan mı, medyanın diğer kulüplerdeki karışıkları görmezden gelip Galatasaray’ı karıştırmak istemesinden mi yoksa Galatasaray transfer dönemi ve tabi ki forvetsizlikten mi?

GALATASARAY TRANSFER GÜNDEMİNİN EN GÖZDE İSİMLERİ

Gündemdeki en sıcak konu transferlerden başlayalım. Tabiri caizse forversizlikten ciğerimiz solmuş durumda taraftar erenin kaçırdığı her pozisyondan sonra bir sigara yakar oldu. Pozisyonlarda bir hayli fazla olunca ciğerimiz soldu desek yeridir. Gündeme bomba gibi düştü Falcao transferi ancak boşuna sevinmeyin arkadaşlar bu menajerlerin bir oyunu. Galatasaray’ın bu tip futbolculara verecek tek kuruş parası yok. Bir taraftar olarak benimde böyle bir beklentim yok. Şampiyonlar liginde gidemedikten sonra Falcao’yu Türkiye liginde izlesem ne olur izlemesem ne olur. Velhasıl kelam Falcao bize gelmez. Böyle adamlar gelmezse şampiyonlar ligine nasıl gideceğiz dediğinizi duyar gibiyim. Arkadaşlar Galatasaray’ın forması şampiyonluğa oynar hele ki Fatih Terim varken. Bu nedenle İş bilen ruhuyla oynayan futbolcular gelsin yeter. Alan Carvalho oldu gibi hayırlı olsun. Yetenekli ama pivot santrafor değil daha çok gezen tipte bir oyuncu. Yanına bir de pivot santrafor alınırsa tadından yenmez.

ÖNCELİK HÜCUM HATTI

Fatih hocanın en sevdiği sistem 4-4-2’dir bildiğiniz üzere. Galatasaray transfer döneminden sonra da o düzende bir futbol oynayacaktır. Demba Ba konusunda ise açıkçası çekimserim, aradığımız oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Ancak imkanlar doğrultusunda elde o varsa kötünün iyisi diyebiliriz. Malum devre arası iyi bir oyuncu bulmak çok zor. Alacağımız oyuncuyu Avrupa da oynatabilmek için listelerde adı olmaması gerekiyor bunu unutmayalım. Çine hücum sebebi biraz da bu yüzden. Avrupa görmüş topçular. Rodrigues konusunda ise gideceğine yönelik duyumlar çok sıklaşmaya başladı. Onu da Araplara 8-10 M€ ‘lara satarsak bu iş tamamdır. Yerine de şöyle ligimizi bilen Hocayı bilen Emre Mor, Serdar Gürler  tarzı bir transfer süper olur. Son olarak transferler konusunda şaşırmaya da hazır olun derim ben hoca sağ gösterip sol vuracakmış gibi geliyor. Onyekuru gelmeden önce adını kaçınız duymuştu?

DEFANSA TAKVİYE ŞART

Forvet dışında sıkıntılı bir diğer bölge defansın göbeği. Bu bölgede Ozan’ın aklını çelmeye çalışan menajerler kan kokusu almış kurt gibiler. Para kokusunu aldılar. Ancak Fatih hocanın Ozanı bırakacağını hiç sanmıyorum. Serdar Azize gelince yaptığı hatadan dolayı bileti kesildi. Muhtemelen bu ilk değildi. Aynı hatayı birkaç kere yaptı ve son hatası bardağı taşırdı. Serdar kolay vazgeçilecek biri değil Fatih hoca toleranslı davranmıştır eminim. Ancak kimse de Galatasaray’dan üstün değildir. Gitmeyecek futbolcu yoktur. %70 gider, %30 kalır. Maicon yolcu gibi görünüyor. Yerine gelecek isim ise yine 30 yaş bareminde tecrübeli bir isim olacaktır. Miranda kulislerde konuşulan isim ancak maliyetinden ve yaşından dolayı soru işaretleri barındırıyor. Amaan arkadaşlar Ujfalusi de 33 yaşında gelmedi mi? Savunmayı nasıl ayağa kaldırmıştı. Yanına hoca genç geleceğe dönük aynı zamanda  11 oylanabilecek düzeyde bir stoper daha isteyebilir. Bu oyuncunun Galatasaray transfer olasılığı %50.

ALTYAPIYA DAHA ÇOK ÖNEM VERMEMİZ GEREKİYOR

Ayrıca özümüze, 2000 ruhuna dönmemiz lazım arkadaşlar, altyapı altyapı altyapı. U21 ve U19 da canavar gibi oyuncular var. Bu parasızlık bir yandan iyi oldu onlara artık şans doğdu. Ozan, Yunus, Celil bu şansı çok iyi değerlendirmeliler. Ayrıca Atalay, Abdüssamed, Mustafa Kapı da alttan geliyor sıkı durun. Şimdilik bu yazı bu kadar arkadaşlar diğer yazımızda görüşmek üzere. Galatasaray’la kalın.

Beşiktaş, Fenerbahçe analizleri için takım isimlerine tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.