Son zamanların en çok oynanan ve galibiyet oranlarında en yüksek seviyede olan Hearthstone destesi Spell Hunter destesinin nasıl oynanacağını anlatacağız.

Önce desteyi tanıyalım.

Spell hunter destesindeki kartlar :

Capture

Bu deste ile ilgili genel bilgiler:

Bu deste de elinizde hiçbir minion bulunmamakta sadece büyü kartları bulunmakta. Bu deste oyundaki yeni metaya uygun bu yüzden elinizde minion olmaması sizi korkutmamalı. Destenin genel amacı kısa vadeli planlar ile elinizdeki büyü kartlarını yerdeki minionlar yerine direkt olarak hero ya hasar vermek için kullanmaktır. Bu arada da yerde (board) rakibinizin çok fazla minion’ı olmasına izin vermeyin.

Bu destede alana hasar veren kartlar elinizde bulunmadığı için

Spell hunter strateji rehberi:

Kısa sürede oyunu bitirmeye yönelik desteler (VS Fast deck):

Bu tarz destelere karşı oynarken elinizde oyun başında olmassa olmaz kartlar :

Candleshot : Kart 1 mana olup 3 tur size 1 hasar gücü sağlamakta.Bu kart oyun başında atılan görece daha düşük canlı minionlara hasar vermek için kullanılabilir. Bu şekilde rakibinizin yerde (board) fazla minion’ı kalmamış olur. Ayrıca huntermark ile güzel bir combo olacaktır.

Wandering monster: Bu secret (gizli büyü) ile board da kontrol gücünüz artacaktır. Bu büyü açığa çıktığında 3 manalık rastgele bir minion rakibinizin yeni hedefi olacak.

Explosive trap: Bu secret (gizli büyü) ile yere 2 ile birlikte rakip heroya da 2 hasar vermektedir. Bu kart ile yer kontrolünü (board control) ele alacaksınız. Elinizdeki büyü kartlarını hero ya hasar vermek için kullanabilirsiniz.

Flanking strike : Bu kart herhangi birşeye 3 hasar verdikten sonra  3/3 kurt yaratmaktadır. Bu da daha hızlı desteler için güzel bir savunma mekanizması oluşturur.

Lesser emerald spellstone: Bu kart 5 mana olup yerde 2 tane 3/3 kurt oluşturmaktadır. Elinizde bu kart varken secret oynadığınızda yere inecek kurt sayısı artacaktır. Bu da size hızlı desteler karşısında avantaj sağlayacaktır.

spell hunter ile ilgili görsel sonucukaynak:www.youtube.com

Değer olarak daha büyük ve oyunu 10 manaya taşımaya çalışan destelere karşı oyun stratejisi :

Bu tarz destelere karşı oynarken oyunu biran önce bitirmeye çalışmanızda fayda var. Rakibiniz yere görece büyük minionlar attığında bunlara karşı secret kartlarını kullanıp karşı tarafın oyunda hasar vermemesini sağlamanız gerekli. Daha az hasar alarak elinizdeki kartları rakibinizin hero’suna hasar vermek için kullanmalısınız ki oyun biran önce bitsin. Daha önce de dediğimiz gibi bu deste uzun vadeli planları kaldırmayacaktır anı yaşamalısınız :).

Oyunu biran önce bitirmek için elinizde olması gereken kartlar :

Tracking&Secret plan : Oyun başında elinizde olması gereken kartlar gelmedi ise bunları seçmenize yardımcı olur fakat seçeceğiniz 3 karttan ikisini oyun boyunca kullanamayacaksınız bunu da unutmamalısınız. Secret kartını seçerken ise oyunu biran önce bitirmeniz için gerekli olan kartları seçmelisiniz. Örneğin yerde büyük bir minion var ise bu miniondan hasar almamak için freezing trap güzel bir seçenek olabilir.

Lesser emerald spellstone: Bu kart 5 mana olup yerde 2 tane 3/3 kurt oluşturmaktadır. Elinizde bu kart varken secret oynadığınızda yere inecek kurt sayısı artacaktır. Elinizdeki büyü kartları ile rakip hero ya hasar vermeniz üzere kurulu bir deste olsa da yerdeki minionlar ile hasar vermeniz bu destede çok fark yaratacaktır. Elinizde bu kart varken iki secret kartı ile yere 4 tane kurt koyabilirsiniz. Yerde taunt olmadığı sürece bırakın rakip sizin minionlarınızı yok etmek ile uğraşsın.

Animal companion&to my side: Bu kartları oynadığınızda 3 seçeneğiniz var eğer charge lı olan domuz gelirse hiç düşünmeden rakip hero ya vurmaktan çekinmeyin. Animal companion da 3 taneden 1 tane beast to my side kartı ise bu 3 seçenekten iki tane beast oynayabilirsiniz.

Bu deste ile oynamaktan çok zevk alacağınızı garanti etmekteyim. Bu desteyi yapalı yaklaşık bir hafta oldu. Genel daha çok yer kontrolü olan desteler ile oynadığım için biraz tedirginlik yaşanıyor ancak destenin gücünü test ettiğinizde gerçekten desteye güveniniz yerine gelecektir. Bunun için ise bir kere Deathstalker rexxar ve Zul’jin kartlarınız oynamanız yeterli. İşte o zaman eğlencenin farkına varacaksınız.

Spell hunter deck tanıtımı için tıklayın

Şimdiden iyi oyunlar  …

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.