Bayram Tatilleri

2018 yılı Kurban Bayramı tarihi diyanet resmi internet adresi içerisinde bulunan “Dini Günler Takvimi” başlığı içerisinde paylaşıldı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın Bayram tatili süresinin 9 güne çıkarılması ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Peki, bu yıl Kurban Bayramı ne zaman ve Arefe Günü hangi güne denk geliyor?

Kurban Bayramı 4 gün sürüyor ve bu yıl 21 Ağustos 2018 Salı gününe denk geliyor. Pazartesi gününe Arefe gününün de denk gelmesi nedeniyle yarım günlük tatilin eklenerek Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması kesinleşti. Kalın, yaptığı açıklamada “Kurban bayramı yaklaşıyor. Kabinemizin aldığı kararı da sizlerle paylaşmak istiyorum. Kurban bayramı 9 güne çıkartılmıştır. Yani arefe günü Pazar günü tatile dahil edilmiş bulunuyor. Toplamda 9 gün olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, emekliye müjde verdi. Emekliler, Kurban ve Ramazan Bayramı öncesi, biner lira ikramiye alacak. Yaşlılık aylığında da bir düzenlemeye gidildi. 65 yaş üzeri kişilere ödenecek miktar 266 liradan 500 liraya çıkarıldı.

tatil-bayram

Tatillerinizi Önceden Planlayın

Bayram tatilleri ile ilgili değinilmesi gereken birkaç konu var. Özellikle dini bayramların yaz ayları içerisinde yer alması ile birlikte, yıllık izinlerini kullanırken dikkatli davranan çalışanlar, bu günleri de hesaba katıp tatil planlarını buna göre yapıyor. Artık aile ziyaretlerinden çok sahil bölgelerinde tatili seçen çalışanlar bu bölgelerde aşırı yoğunluğa sebep oluyor. Tatil ve bayram günlerinin işkenceye dönüşmemesi için herkes planını erken yapmalı ve ulaşım şeklini çok dikkatli seçmeli.

uçak-tatil

Artık yurt içi hava taşımacılığı biletler biraz erken alındığında zaman zaman şehirler arası otobüslerden bile daha ucuza geliyor. Yine de büyük bir kesim bu konuda önyargılı. Tercih yaparken, 3-4 saatten daha uzak mesafeler için kesinlikle uçak ile seyahet seçilmeli. Özel araçları ile seyahet edecekler de daha fazla bayramlar görmek için dikkatli ve yavaş bir şekilde araçlarını kullanmalılar. Bu arada çok daha rahat ve stressiz bir tatil için neler yapabilceğiniz öğrenmek istiyorsanız bu linke tıklayınız.

Herkese şimdiden iyi bayramlar ve tatiller dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.