League of Legends dünyasının en yeni şampiyonu Neeko All Star etkinlikleri öncesinde oyunseverler ile buluştu. İlk olarak Riot Games resmi twitter hesabından aşağıdaki videoyu takipçileri ile paylaştı. Video içerisinde bir çok farklı karakter/şampiyon bulunuyor fakat sizin de fark edeceğiniz üzere hepsinde “renkli” bir değişiklik bulunuyor.


Güzel bir sulu boya tarzında önce Darius’u, sonra da Nunu ve Ahri’yi gördük. Videoda sunulanlar ile birlikte daha derin bir inceleme yaparsak, yeni şampiyonun başka bir şampiyonun şeklini alma özelliği bulunabilir. Yukarıdaki videoda önce Darius, sonra Ahri ve  Nunu gözüküyor; bunların her biri, gerçek şampiyon olmadığının farkına varabilmemiz için ekstra renkli özelliklere sahipti. Darius’un kulağının ardında bir çiçek, kafasının arkasında renkli uzantıları olan Nunu ve Ahri’nin diğerlerinden ayrı duran renkli bir kuyruğu vardı. Evet bunlar yeni şampiyonumuzun marifetleri! Farklı şampiyonların görüntüsüne bürünebiliyor!

İşte Karşımızda Neeko: Merkalı Bukalemun;

PASİF: BİNBİR SURAT NEEKO

Neeko istediği takım arkadaşının şekline bürünebilir. Rakip şampiyonlara hasar vermek, onlardan hasar almak ya da Tohum Tuzağı veya Dolaşık Dikenler kullanmak illüzyonu sonlandırır ve bekleme süresini arttırır.

Q: TOHUM TUZAĞI

Neeko hedef bölgeye büyüyen ve rakiplere hasar veren bir tohum gönderir. Eğer tuzak bir rakibi katleder veya bir şampiyona ya da büyük canavara hasar verirse, en fazla iki kez daha yeşerir.

W: KANDIRIKÇI

Pasif: Her üçüncü normal saldırı ruh enerjisiyle çınlayarak ilave büyü hasarı verir ve Neeko’nun hareket hızını kısa süreliğine arttırır.

Aktif: Neeko kısa süreliğine gözden kaybolarak görünmez olur, hareket hızı kazanır ve seçtiği doğrultuda mevcut biçiminin bir kopyasını gönderir.

E: DOLAŞIK DİKENLER

Neeko belli bir yöne içinden geçtiği rakiplere hasar veren ve onları kısa süreliğine yere sabitleyen büyülü bir sarmal gönderir. Son isabet alan şampiyon daha uzun süreliğine sabitlenir.

Dolaşık Dikenler en az iki rakibe isabet ettiğinde boyutu, hızı ve sabitleme süresi artar.

R: RUH ÇİÇEĞİ

Neeko kendini ruhani öz ile donatmaya başlar. Kısa süre sonra havaya sıçrar, bir kalkan kazanır ve yakınındaki rakipleri yavaşlatır. Yere indiğinde enerjiyi serbest bırakarak alandaki rakiplere büyük miktarda hasar verir ve onları sersemletir.

Neeko Binbir Surat yeteneğiyle görüntüsünü değiştirdiyse rakipler başlangıçtaki güç toplama safhasını görmez.

Kesinlikle çok eğlenceli ama bir o kadar da zor duruyor. Zoe tarzı diyebileceğimiz meraklı ve şirin büyücülere bir yenisi daha ekleniyor. Orta koridor da artık minnoş karakterlerin savaşına tanık olacağız.

Bu arada videolar arasında ikinci skini hakkında da bir ayrıntı var. Büyük ihtimal yaklaşan Christmas etkinliklerini destekleyecek bir kış temalı skin olacak. Şimdiden benim gibi mid oynayan herkes için fazlasıyla merak uyandıran ve çıkar çıkmaz denenmesi gereken bir hero olarak görüyorum. Pyke‘tan sonra ki herolar yine grafikleri ve özellikleri ile çıtayı yükseltmeye devam ediyor.

İyi oyunlar şeflerim,

Ciao,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.