2018’e veda ederken, Netflix Aralık bu son ayda güzel içerikleri ile bizi eve hapsetmeye çalışıyor. Her ay sizin için seçeceğimiz yeni içerikleri sitemizden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Bir Netflix kullanıcısı olarak bütün içerikleri filtremizden geçip tertemiz bir şekilde karşınıza sunuluyor. Bir önceki yazılarımıza erişmek için tıklamanız yeterli.

AVENGERS: INFINITY WAR

Bu filmde Thanos (Josh Brolin) karakterimizin, “Infinity Stones” olarak adlandırılan güçlü kozmik taşlar elde etme çabası, ve tuşlar yardımıyla evrendeki tüm yaşamın yarısını ortadan kaldırma amacını izliyoruz. Arkadaşımız bu yol ile evrenin kaynaklarının daha verimli kullanılacağına inanıyor. Aslında fena da fikir değil. Ama gelin görün ki bu fikre katılamayan süper kahramanlarımız, Evren hepimize yeter mottosu ile Thanos’u durdurmak için ellerinden geleni yapacaktır.

Onu durdurmak için Astar, Avengers Iron Man (Robert Downey, Jr.), Kaptan Amerika / Steve Rogers (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Black Widow (Scarlett Johansson) dahil olmak bir sürü Marvel kahramanını izleme fırsatımız olacak. Ayrıca Spider-Man (Tom Holland), Kara Panter (Chadwick Boseman), Doktor Strange (Benedict Cumberbatch) ve Star-Lord (Chris Pratt) ve Gamora (Zoe Saldana) tarafından yönetilen Galaksi’nin Muhafızları da bu savaşa katılacak.  Çok sayıda şehirde ve çok farklı gezegenler üzerinde gerçekleşecek olan bu savaş şok edici sonuçlarıyla büyük bir iklimsel yok oluşa da yol açacaktır. Bu arada serinin devamı da önümüzdeki sene için hazırlanıyor, heyecanla bekliyoruz. Kesinlikle Netflix Aralık içerikleri arasında en göze çarpan film.

YOU

YOU filmi akıllı bir kitapçının, hayallerindeki kadını ona aşık olması sağlamak için internet ortamından edindiği bilgi birikimini kullanmasını konu alıyor. You, yılın en iyi çıkış yapan filmlerinden birisi olarka da dikkat çekiyor. Aynı adı taşıyan Caroline Kepnes romanından uyarlanan Lifetime serisi, güzel bir kadınla tanışan ve onu gizlice takip edip, hayatındaki her şeyi öğrenmeye başlayan ve yavaş yavaş onu hayatının en önemli şeyi haline dönüştüren kitapçımızın hikayesini anlatıyor.

Filmi izlerken sadece geçen maceralarla ya da heyecanlarla ilgilenmiyorsunuz, erkek haklarının yapıbozukluklarına en can alıcı ve hayati şekilde tanık oluyorsunuz. Siz de üzerinde çok fazla zaman harcayan ve akıl ile harmanlanmış bir pop kültürünün, erkeklerin arzuları etrafında odaklandığı ve kadınların bir şekilde birden fazla şekilde nesnelleştirildiği, ilgi çekici ve komik bir film arıyorsanız You doğru adres. 26 Aralık’ta Netflix Aralık içerikleri arasından izleyebilirsiniz.

ROMA

Netflix Aralık içeriklerinde dikkat çeken son yapıt Roma. Yılın en iyi filmlerinden ve Oscar adaylarından birinin favorisi olan Roma, Alfonso Cuarón’un Gravity’den bu yana ilk uzun metrajlı filmi ve bu kez ayağımız toprağa değecek, kişisel bir çalışma. Orta sınıf bir aileye mensup, Meksiko’nun Colonia Roma semtinde yaşayan bir ev hizmetçisinin yarı-otobiyografik bir film olan Roma, yalnızca yerel bir portre değil, çok daha fazlasını sunuyor. Siyah-beyaz renklerde güzelce çekilmiş olan Roma, insanı sinema salonlarında izlenmeye itse de, Netflix platformları üzerinden kolayca erişilebilecek. 14 Aralık’tan itibaren izleyebilirsiniz.

 

1 Aralık’tan itibaren erişebileceğiniz diğer önemli içerikler;

Mile
Astro Boy
Cloudy With a Chance of Meatballs
Friday
Hellboy
Shaun of the Dead
The Big Lebowski
Dumplin’ — Netflix Film
Nailed It! Holiday! — Netflix Original
Neo Yokio: Pink Christmas — Netflix Original
Ellen DeGeneres: Relatable — Netflix Original
Terrace House: Opening New Doors: Part 5 — Netflix Original

İyi seyirler,

Ciao

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.