Netflix Ocak içerikleri ile yine göz kamaştırıyor. —Göz kamaştırıyor derken, aklıma gelmişken benim gibi gözlüklü arkadaşlarımıza da bir tavsiyem olacak. Dizi, oyun, iş, telefon derken çok da kıymet vermediğimiz gözlerimize gereken özeni gösterelim şeflerim. Son muayene de bizi mahveden mavi ışıkların gözümüze ne kadar zarar verdiğini gördüm. İmkanınız varsa yeni gözlük camlarınızda mutlaka mavi ışık filtresi bulundurun. Bilgisayar ve özellikle telefonlarınızda bulunan mavi ışık filtresi ayarlarını da etkinleştirin. Özellikle gece çok yardımcı olacaktır. Bizim için önemlisiniz, Kral için önemlisiniz.— 2018 kesinlikle Netflix için çok güzel geçti, hem yaptığı anlaşmalarla hem de içeriğine dahil ettiği büyük bütçeli dizilerle konumunun hakkını veriyor.

Çok uğraşan var Amazon’dan, Youtube’a, Amerika’daki yerel içerik sağlayacılarından, Türkiye’de ki yerel firmalara.. Doların artmasına rağmen özellikle Türkiye ve Arjantin’de fiyatını da uygun tutarak mevcut abonelerini kaybetmeden yenilerini ekledi.

Gelelim Netflix Ocak içeriklerine, yine her zaman ki gibi ön plandaki içeriklere bakacağız ve kalanlar arasında önemli gördüklerimizi en alt bölümde paylaşacağız.

City of God

Tek kelimeyle inanılmaz. Kesinlikle ilk 10 listemde, hatta geçtiğimiz sene açıp tekrar izledim. İnanılmaz sürükleyici, komik, üzücü, düşündürücü. İnsanın hem Brezilya’ya gidesi hem de lan gerçekten böyle bir yer mi deyip korkup kaçası geliyor. İzlemeyenler kaldıysa kesinlike Netflix Ocak içerikleri içinden bunu bir ayrısın. Favelalardaki (Ghetto) yaşamı bir çocuğun gözünden başlayıp, adam oluşuna kadar gözünüzü kırpmadan takip ediyorsunuz. Tertemiz saf bir çocuğun, bir kardelen edasıyla o kadar pisliğin, hukuksuzluğun, adaletsizliğin içinden sıyrılma çabasına şahit oluyorsunuz. Bak yine aklıma geldi.. İzleyin şeflerim.

Ant-Man and the Wasp

Ben açıkçası bu seriyi çok tutmadım, ama Marvel satar. Adamların işleri o kadar kaliteli ki her filmde insan kendine beğenecek bir şey buluyor. Bu filmin kesinlikle ilk filmden daha komik olduğu konuşuluyor. Kadroda Paul Rudd olunca insan ister istemez gülmeyi ve kaliteli esprileri de bekliyor. Ama ilk filmde ana tema sabıka kayıtlı birinin, düzgün bir iş bulup kızına geri dönmesini konu aldığı için komik sahnelere pek rastlayamamıştık. Basit bir soygun hikayesi olarak kalmıştı. Beklentiler büyük, filme 29 Ocak’ta erişim olacak.

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Netflix Ocak içerikleri arasında dikkati çeken bir başka yapım da Gianni Versace Suikastidir. Tarihler 15 Temmuz 1997’yi gösteriyor. İlk sahneleri inanılmaz aksiyonlu başlayan dizi daha sonra yavaş yavaş olayların arkaplanına gitmeye başlıyor. Darren Criss’in kariyerini belirleyen bir performansı ile de üst noktalara taşınır. Bir cinayetin peşindeyiz, neden olduğuna dair gizemi de bölümler içerisinde zamanda geriye doğru giderek çözeceğiz. Birçok model bu dizi için bir araya gelmiş. Özellikle Darren Criss’in her bölümde, insanlara nasıl yalan söylediğini ve sahte kimliklerle dolandırdığını izleyeceğiz.

Kaçırmamanız gereken diğer içerikler;

Babel
Black Hawk Down
City of God
Happy Feet
Hell or High Water
I Know What You Did Last Summer
Indiana Jones Serileri
Mona Lisa Smile
Pan’s Labyrinth
Pulp Fiction
The Dark Knight
The Departed
The Mummy
The Mummy Returns
Tidying Up With Marie Kondo  Netflix Original
Watchmen
xXx

İyi seyirler,

Eyvah Aralık ayındakileri kaçırdım diyenler tıklasın.

Ciao,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.