En seçkin, en güzel Netflix Şubat 2019 içeriklerini incelemek için yine yerimizi aldık. Shinji Kagawa gibi çok uzatmadan işimize odaklanalım. Bu yazı dizimize de gösterdiğiniz ilgiden dolayı da ayrıca teşekkür ederiz. Netflix zaten birbirinden güzel içerikleri toplayıp önümüze seriyor. Bize de bu içerikler arasından en çok ilgi görenleri, size en doğru ve en hızlı şekilde ulaştırmak kalıyor. Ocak ayı için tıklayınız.

AİLE ARASINDA

İ NA NIL MAZ KO MİK! Aile Arasında’yı sinemada izleyememiştim. Herkesin çok komik kesin git demesine rağmen, bir türlü denk gelmemişti. Daha sonra televizyonda bir türlü yakalayamamıştım. Kaldı gitti güzelim film. Tam bu ya neler var yazımı araştırırken bir baktım benim delioğlan orada duruyor. Cumartesi kahvaltımı yapıp hemen play tuşuna bastım. Gerçekten gününüzü güzelleştirecek bir film. Gülmemek elde değil. Mükemmel oyunculuklar, klasik bir zengin kız-fakir oğlanımsı senaryoda birleşiyor. İzlemeyen varsa kesinlikle izlesin, izleyenler de zaten tekrar izleyecektir.

Filmin konusu, hayatta pek şansları tutmamış iki karakterin, çok komik bir şekilde denk gelmesini konu alıyor. Bu buluşmadan sonra karakterlerimiz, çok istedikleri fakat bir türlü oluşturamadıkları aile ortamını birlikte aramaya koyulacaklar.

RUSSIAN DOLL

Çok çok çok iyi kurgu.. Bu diziyi de kesinlikle kaçırmayın. Russian Doll a ben de sanş eseri gezinirken rastladım. Dogs of Berlin’den sonra biraz boşluğa düşmüştüm. Hemen imdadıma yetişti. Netflix Şubat 2019 içerikleri arasında listemize en hızlı giriş yapan yapım, Russian Doll ortak yaratıcısı, Orange is the New Black yıldızı Natasha Lyonne önderliğinde başladı. Kendi doğum günü partisinde, yaşamaktan sıkılmış bitkin bir kadın olarak karşımıza çıkan Nadia Lyonne, çok ama çok ilginç bir döngüye giriyor. Her şey normal bir şekilde devam ederken bir araba kazası ile döngü başlıyor. Bu sahneden sonra tekrar belirli bir saatte, belirli bir sahnede gözlerini açan Nadia, ne olduğunu anlamadan bir rüya gördüğünü sanıyor ve kaldığı yerden devam ediyor. Sonra bum! tekrar bir şekilde ölüyor ve yine aynı sahneye dönüyor. Komik, ürkütücü ve garip olan Russian Doll, Netflix’in orijinal yarım saatlik komedi serisini devam ettirecek gibi görünüyor ve bu ay hizmette en çok konuşulan gösterilerden biri. 1 Şubat’a geldi.

HIGH FLYING BIRD

Steven Soderbergh, karakterlerinin doğru veya yanlış olup olmadığını umursamıyor; sadece kayıtsız bir sisteme karşı kendi değerlerini ortaya koyma mücadelesini izlemekten hoşlanıyor. Olağanüstü yeni “Yüksek Uçan Kuş” da, Soderbergh’in en iyi çalışmalarından birine tanıklık edeceğiz. NBA sistemini konu alan bu yapımda, sistemin son zamanlarda maruz kaldığı eleştirileri ve göndermeleri izleyeceğiz. Taraftarlar bilet almayı kestikleri için değil, takımlara sahip olan yaşlı beyaz erkekler de genç siyah oyunculara sahipmiş gibi hissetmek istedikleri için değil. (“Lord’u ve bütün siyah insanlarını seviyorum”, bu filmdeki herkes köleliği profesyonel basketbolla karşılaştırdığında kaçınmaya başlar.)

“Out of Sight” yönetmeni ile “Moonlight” yazarı arasındaki işbirliğinden bekleyebileceğiniz gibi “High Flying Bird” hızlı hareket eden ve geçmiş travma ve yeni umut vaadi ile karşılık veren akıllı bir film. André Holland, 25 haftadır lig genelinde bir lokavtlık yapan ve umutsuzca işine devam etmeye çalışan bir spor ajanı olan Ray olarak rol alıyor. Lokavt teorik olarak Ray’in parlama şansı olması gerekiyordu. Ray, Tarell Alvin McCraney’in sinsi planlarına karşılık, kuralları kendi lehine değiştirecek bir güç aramaktadır. Bu yapımı izlerken Soderbergh’in iş odaklı hikayeleri, şimdiye dek yapmış olduğu gibi en eğlenceli şeylerden biri haline getirmesini izleyeceğiz. Baştan sona çok tatmin edici bir yapım.

Netflix Şubat 2019 içerikleri arasında 1 Şubat’tan itibaren erişebileceğiniz diğer önemli içerikler;

About a Boy
American Pie
As Good As It Gets
Billy Elliot
Dear Ex — Netflix Film
Final Destination
Hostel
Jaws
Jaws 2
Jaws 3
Personal Shopper
Siempre bruja — Netflix Original
The Edge of Seventeen
Velvet Buzzsaw — Netflix Film
Bordertown: Season 2 — Netflix Original
¡Nailed It! México — Netflix Original

Patriot Act With Hasan Minhaj: Volume 2 — Netflix Original
Flavorful Origins: Chaoshan Cuisine — Netflix Original
Little Women
The Dragon Prince: Season 2 — Netflix Original
The Umbrella Academy — Netflix Original
The 40-Year-Old Virgin
Chef’s Table: Volume 6 — Netflix Original

Unsolved: Tupac & Biggie

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.