Hepimizin bildiği ve takip ettiği üzere bulunduğu jenerasyonu, konsollar arasında PlayStation 4 domine etti. Bu jenerasyonda maalesef Xbox cok geride kaldı. Aslında gerek donanım anlamında gerekse crossplay anlamında fark yaratmaya çalışsalar da PS4 karşısında ağır bir yenilgi almaktan kurtulamadılar. Peki PS4 ü donanım ve crossplay konusunda geride olmasına rağmen öne çıkaran neydi? Sanırım cevabı hepimiz çok iyi biliyoruz “Exclusive Games”. Geçmiş yıllarda PS4 sahiplerini çokça sevindiren Sony fırtınası 2019 da da dinecek gibi durmuyor. Pekii neler mi bu yeni ps4 exclusiveleri? Gelin hep beraber inceleyelim.

Ghost of Tsushima

Sucker Punch tarafından geliştirilen Ghost of Tshushima, 2014 ten buyana geliştirilme aşamasında. İlk E3 2018 sunumunda bizlerle buluştuğunda, bu grafikler ve bu mekaniklerle PlayStation 4 olamaz olsa olsa PlayStation 5 içindir yorumları bile yapılmıştı. Bu oyunla beraber 1200 lu yılların Japonyasında yaradana sığınıp katanamıza sarılarak işgalci güçlere karşı koyacağız. E3 2018 deki görüntüleri aşağıda bulabilirsiniz.

Şimdiden yok artık bu nasıl bir oyun dediğinizi duyar gibiyim ama bu yeterli mi tabikide değil. Sıradaki oyunumuz

Last of Us Part-2

İlk oyunu 2013 te çıktığı zaman büyük yankı uyandırmıştı. Post apokaliptik bir zamanda geçen oyun aksiyon macera oyunu. Daha önce Crash Bandicoot ve Uncharted serilerinden tanıdığımız Naughty Dog tarafından geliştirilen bu oyunda, Ellie ve Joel in ülkenin bir ucundan diğer ucuna kadar süren sıra dışı yolculuğu ele alınmıştı. Böyle deyince basit oldu tabii. Joel in “ Bir yandan clickerlar, bir yandan zombiler, bir yanda haydutlar, bir yandan engeller, bir yandan tuzaklar, bir yandan askerler…. TOPUNUZZ GELİN dediğini duyar gibi oldum bir an. Eveeet ilginizi çekti sanırım. Part-2 ilk oyunun kaldığı yerden 5 sene sonrasını konu alacak. Bizde sabırsızlıkla bekliyor olacağız.

Death Stranding

Bu oyunla ilgili maalesef bildiklerimiz çok kısıtlı. Oyunun yayınlanan görseller bakımından çok farklı bir senaryoya sahip olacağını kestirmek zor değil. Konami den ayrılan Hideo Kojima tarafından geliştirilen oyunda Walking Dead den tanıdığımız Norman Reedus ( Namı diğer Daryl Reyiz) de yer alıyor.

Days Gone

Son olarak bahsedeceğimiz oyun Days Gone. İlk olarak E3 2016 da duyurusu yapılan oyunun çıkış tarihi en son ertelemelerden sonra Nisan 2019. Days Gone da en çok beklenen PlayStation 4 exclusive oyunları arasında. Artık klasikleşmeye başlamış post apokaliptik zombi hikayelerine, açık dünya-aksiyon stiliyle yeni bir hava katacağına şüphe yok. Oyunda Deacon St. John isimli karakterimizle maceradan maceraya atılacağız. Last of Us benzeri bir salgın sonrası dünyada, yer yer acılara yer yer motorumuza tutunacağız. Videodan görülen üzere, zombiler yada “Freaker” lar Last of Us taki gibi değil “I am Legend” yada “World War Z” deki gibi atraksiyona, heyecana ve hıza oldukça düşkünler. Özellikle akın akın geldikleri sahnelerde heyecan çok başka boyutlara ulaşacak gibi görünüyor. Allah şimdiden yar ve yardımcımız olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.