Herkesin dilinde bir soru ne zaman çıkacak bu PlayStation 5? Kral bu soruya da ışık tutuyor.. Şu an piyasada PlayStation 4 ve PlayStation 4 PRO modelleri satılıyor. En son model 2016 Kasım ayında piyasaya sunulmuştu. Aradan iki sene geçmiş olmasına rağmen şu an ülkemizdeki kur düzeyi dolayısıyla satışlar iyice gerilemiş durumda. İlk çıktığında PS4 Pro 1.700 TL seviyesinde iken şu sıralar 3.000 TL’ye alıcı arıyor.
Hepimizin hatırladığı gibi PlayStation 3 piyasaya sürülürken, PSN gibi devrimsel bir yenilik ile bize merhaba demişti. Bu sefer aynı yenilikleri PlayStation 5 için de planlıyorlar. Sony PS3 ilk çıktığında bu konsolun üzerine konsol yapılamaz dedi ve birkaç sene içinde PS4’ü piyasaya sundu 🙂 Artık herkes şunu çok net anladı, her firmanın özellikle teknoloji üreten firmalar maalesef belli bir takvime göre hareket ediyor. Bunu da tüketiciler ile paylaşmadıkları için, tam nasıl olmaz çıkmaz deyip aldığınız eski bir modelin hiç beklemediğiniz bir anda yeni modeli çıkıp, eski modelin değerini düşebiliyor. Bu yüzden bu tip “ne zaman çıkacak” gibi fısıltı gazetelerini yakından takip edin arkadaşlar.

4K TV’ler Konsolları Yeniliğe Zorluyor

PlayStationİmkanı olan hemen herkes şu an 4K TV’sini almış salonun ortasına koymuş durumda. (Buna ben de dahilim) E yavaş yavaş kanallar da çoğalıyor, Netflix zaten çoğu içeriğini 4K olarak yayınlamaya başladı. Sıra konsollarda.. Koskoca Sony neden PlayStation 5 çıkarmadı da PS4 Pro ile hemen bir 4K ürün tanıttı?Çünkü standart PS4 modelleri, yüksek özellikli PC’ler ve ona bağlı 60 PFS ekranlar tarafından geride bırakıldı. PC oyuncuları kolaylıkla, 4K TV’lerinin görüntü kalitesini bilgisayarını takarak tadabiliyorlardı. Şimdilik göstermelik 30 FPS bandında bir rakip çıkardılar. Bana göre ne yapılırsa yapılsın PC her zaman bir adım önde olacaktır.

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?
Tahminimiz E3 2019 Tanıtım, Çıkış 2020

Tahmin etmek çok da zor değil yazımızın içinde bahsettik her firmanın her teknolojinin artık bir üretim zaman grafiği var. Bir konsol piyasaya sürülüyor, oyun firmaları ile görüşülüyor ve takvim oluşturuluyor. PS5 takvimi de 2020’yi gösteriyor. E önümüzde de E3 2019 var, babalar gibi orada bekliyor. Fısıltı gazetesi ve sızıntılar da aynı şeyleri gösteriyor. Ne duruyorsun? Helva yapsana! Kısacası 2020’de umarız döviz kurundaki dalgalanma son bulur ve insanlar rahatlıkla eğlence için harcama yapabilirler. Şimdiden para biriktirmeye başlayın.

PS5

Basit bir hesapla daha sağlamamızı yapalım ilk PlayStation ve PS2 arasında tam 6 yıl vardı. O zamanın teknolojisi ve ekonomik durumlar göz önüne alındığında gayet iyi bir süre. Sonraki seri PS2 ve koca reis PS3 arasında da altı yıllık bir süreç oluşmuştu. Bu döngüyü PS3 ve PS4 kırdı, tam yedi yıl. Bir döngü için 6-7 sene dersek yine bütün gözler 2022’ye dönmüş oluyor.

Playstation 4’ün satışı 2019’da da devam edecek, çıkacak en yeni en iyi oyunlar için tıklayın.

Kısacası paraları biriktirin, TL bazında yüksek fiyatlar bizi bekleyecek gibi, oyunlardan bahsetmiyorum bile..

Ciao,

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.