Pokemon ya adı üstünde.. Daha ne diyelim, nereden başlayalım, kime neyi anlatalım, neyi nasıl toparlayalım bilemiyorum. 90 doğumluların en güzel çocukluk anısı; eve koşturup TV başına oturtan, bitince sokakta taso fırlattıran, akşam evde Gameboy ile devam ettiren bir yaşam tarzı. Şimdi ise en yeni filmi Detective Pikachu ile aramızda.

Dizinin devamında birçok animasyon filmi de çekildi, ama bu sefer ki çok farklı. Gerçek oyuncularla çekilen ilk film olan “Detective Pikachu” 2019’da vizyona girmeye hazırlanırken, filme dair ilk fragman da yayınlandı.

Pokemon GO oyunu çok eleştiri almışken, böyle bir film yapma fikri çok riskli gözüküyordu. Aslında bu fikir de yine bir oyun üzerinden gelişti. Film ile aynı adı taşıyan Detective Pikachu oyunu, detaylı bilgi için tıklayınız.

Detective Pikachu Konusu

Hikaye, dedektif Harry Goodman’ın gizemli bir şekilde kaybolmasıyla başlıyor ve 21 yaşındaki oğlu Tim’in neler olduğunu araştırmasını konu alıyor. Bu soruşturmada Tim’e, Harry’nin eski Pokemon ortağı komik, sevimli, bilge ve bir o kadar çatlak Dedektif Pikachu eşlik ediyor. Birbirleriyle iletişim kurmak için benzersiz bir şekilde donatılmış olduklarını anlayan Tim ve Pikachu, karışık gizemi çözmek için heyecan verici bir maceraya katılıyorlar. İnsanları ve Pokémon’un hiper-gerçekçi bir canlı aksiyon dünyasında yan yana yaşadığı, modern bir metropol olan Ryme Şehri’nin neon ışıklı sokaklarında ipuçlarını kovalamaya başlıyorlar. Legendary Pictures ve The Pokemon Company’nin ortak yapımı olan filmde Pokemon franchise’ının en bilinen karakteri olan Pikachu’yu ise Ryan Reynold seslendiriyor.

Warner Bros’un film hakkında yayınladığı açıklama;

“Herkesin bildiği Pokémon ilk gerçek-aksiyon filmi ile ekranlara geliyor. Bir fenomen haline gelen ikonik POKÉMON Dedektif Pikachu karakterini Ryan Reynolds seslendiriyor. POKÉMON hayranları daha önce hiç böyle bir filmi tecrübe etmedi.”

Film özel dedektif Harry Goodman’in gizemli bir şekilde kaybolmasıyla başlıyor. Onu bulmak ise 21 yaşındaki oğlu Tim ve Harry’nin ortaği dedektif Pikachu’ya düşüyor.

Yayın Tarihi 10 Mayıs 2019

Oyuncular: Ryan Reynolds, Adalet Smith, Kathryn Newton, Ken Watanabe, Bill Nighy, Chris Geere
Yönetmen: Rob Letterman
Yazar: Nicole Pearlman, Rob Letterman

Efsane, 2016 yazında uluslararası Pokémon film haklarını satın aldı ve yavaş yavaş bu filmi bir araya getirdi. Filmi ABD ve çoğu uluslararası pazarda dağıtacak olan Universal Pictures aracılığıyla da üretilecek. Tüm animasyonlu Pokémon filmlerinin ardındaki film stüdyosu Toho Co, Ltd, Japon haklarını markasına taşıyacak.

Hasretle ve özlemle bekliyoruz. Şimdiden hepinize iyi seyirler..
Ciao,

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.