Herkesin dilinde herkesin cep telefonunda ve son indirimle çoğumuzun Steam hesabında yerini aldı. Çok da güzel oldu! PUBG Corp, PlayerUnknown’s Battlegrounds için düzenli olarak yeni güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. PC sürümü için Yama # 18, oyunun test sunucularında mevcut, girip deneyebilirsiniz. Yeni harita Sanhok’a özel araç ve silahları burada test edebilirsiniz.

PUBG NEDİR?

Bu yazıyı okumaya gelenlerin hemen hemen tamamı PUBG’nin ne olduğunu biliyordur ama “Nedir bu aylardır oyun dünyasını meşgul eden PUBG” diyen arkadaşlarımız için kısa bir özet; PUBG, Battle Royale türünü oyun dünyasına başarıyla uyarlayan yapımcıların en geniş ve en gerçekçi imkanlara sahip olarak tasarlanan oyunudur.

pubg

Bu oyunda 100 ya da 100e yakın (oyundan düşenler ya da lobide çıkanlar) oyuncu bir uçakla mevcut harita üzerinde uçmaya başlıyor. Daha önceden belirledikleri yere paraşüt ile atlıyorlar. Şu ana kadar zaten bayağı heyecanlı duruyor ama asıl koşuşturmaca ere indikten sonra başlıyor. İner inmez indiğiniz alanın yoğunluğuna göre elinize bir silah almanız ve mermileri içine sürmeniz gerekiyor. 100 kişi! Elbet birileri daha sizinle aynı yere düşmüştür. İyice her yeri, her odayı araştırın, en iyi silahları ve ekipmanları bulun, maç boyunca hayatta kalın ve gerekiyorsa diğer oyuncuları öldürün. Maç sonunda hayatta kalan son kişi ya da ikili/dörlüt takım maçı kazanıyor, GG!

YENİ SİLAH QBU VE YENİ ARAÇ TONY

Söz konusu silahlardan biri QBU, sadece küçük, tropikal temalı Sanhok haritasında görünen yeni bir DMR. Sanhok’daki standart Mini 14’ün yerini alıyor, genişletilebilir sarjör ile 20 tur  10,56mm’lik standart bir 10mm’lik sarjör kullanır.

Kaynak: https://www.dbltap.com/

Ayrıca Sanhok’a eklenen yeni haritaya özel bir kamyon olan Rony. Rony, dört yolcuya kadar taşıyabilir ve PUBG Corp.’a göre, “Sanhok’un tepelerinde koşarak ilerlemekten daha iyi”. Geliştirici ayrıca, Sanhok’taki en büyük araçlardan biri olduğunu ve bunun da nakliye için aynı derecede uygun olduğunu belirtiyor.

ÖZEL MAÇ OLUŞTURMA

Yeni araç ve silahın yanı sıra, PUBG Corp uzun zamandır beklenen özel maçlar oluşturma özelliğini de hayata geçirdi. Bu özellik hala test aşamasında ama beta sürümündeki tüm oyuncular için kullanılabilir. Burada kendinize özel çeşitli ayarları deneyebilir ve kendi özel oyun modlarınızı oluşturabilirsiniz. PUBG Corp., tarafından yayınlanan bir zaman çizelgesi olmamasına rağmen, özel eşleştirmeler ile testini canlı sunuculara kadar genişletmeyi düşünüyorlar.

Son olarak, Patch # 18, oyuncuların Sanhok’taki belli binaları görmesini sağlayan hata ve sırt çantalarınızın dolu olduğunda oyuncuların genişletilmiş sarjörleri atmasını engelleyen komut gibi vb. bir sürü bug da ortadan kaldırdı. Steam güncellemesi için tam yama notlarına aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizi oyunda hızlıca ilk 10’a taşıyacak tüyolar için tıklayınız.

Patch # 18

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.