Red Dead Redemption 2 hem PlayStation 4 hem de Xbox One için geldi. PC’de oyun oynamayı tercih edenler için sabrın sonu selamet olabilir. Ancak şu andan itibariyle Red Dead 2’nin PC’ye geleceğine dair bir işaretimiz yok. Ama bu, hiçbir ümit olmadığı anlamına gelmez.

Şimdiye kadar stüdyodan PC portu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Bir pogramcının çevrimiçi bir PC versiyonu ile görüntülenmesi umutları artırsa da, bunun sadece bir hata olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

En son Rockstar oyunu, Grand Theft Auto V, ilk konsol yayınından sonra PC’ye atlama yaptı. 2013 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360’daki orijinal sürümünün ardından, Rockstar bir sonraki yıl yükseltilmiş Playstation 4 ve Xbox One bağlantı noktalarını ve ardından 2015’te bir PC bağlantı noktasını yayınladı.

red-dead-redemption-22

Umut Fakirin Ekmeği

Red Dead Redemption 2, çoğu yönden GTAV’a çok benziyor. Mevcut konsol neslini zaten sınırlayan bir teknik sorun. Xbox One X performans analizinde öne çıkarken, PS4 Pro‘nun da işlem gücünün üst sınırlarına ulaştığı söylendi. Önümüzdeki birkaç yıl içinde çıkacak başka bir konsol jenerasyonunun eşiğinde olabiliriz ve eğer bu olursa, bir PC portu da muhtemeldir. Artı Red Dead 2 şimdiden olumlu eleştiriler alıyor ve Take-Two’un hisse senedi artışların çok yardımcı oluyor, bunu da umut sepetimize ekleyelim.

Daha sonra, Rockstar genel olarak portlar ve özellikle PC desteği ile tutarsızdı. Orijinal Red Dead Redemption hiçbir zaman PC’ye yolculuk yapmamıştı ve aslında Xbox One ile birlikte sadece PS3 ve Xbox 360’da geriye dönük uyumluluktan yararlanabiliyordu.

red-dead-2

Red Dead Redemption 2, PC’ye birkaç yıl içinde gelebilir, ancak şu anki en iyi bahis, mevcut jenerasyon jenerasyonlarına odaklanmaktır. İlk oyunun olaylarını hatırlamanız için yardıma ihtiyacınız varsa, hikaye özetlerine göz atabilirsiniz. Birçok kişi birçok kez ilk oyunu farklı senaryolar üzerinden bitirmeyi başardı. Peki gelelim konsol seçimine; Xbox One X’in bir testte en iyi performansı gerçekleştirdiğini akılda tutalım..

İyi oyunlar,

Ciao,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.