Şenol Güneş

Tüm haber ajanslarından da takip ettiğimiz ve Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinden de yapılan açıklama ile Şenol Güneş milli takım ile anlaştığı kesinleşmiştir. Konuyu her tarafından incelemek istiyorum.

Beşiktaş Kulübü

Beşiktaş Logo

Bu alt başlıktan bakarsak olaya, bir kere her ne olursa olsun Şenol Güneş Beşiktaş taraftarına gerçekten 2 yıl çok güzel futbol izlettirmiştir, kulübe kattığı katma değer ve itibarın yanı sıra, sıkı mali politikalar altında bütün bunları başarabilmiştir. Bana göre Beşiktaş’ın yakın tarihindeki efsane hoca konumuna gelmiştir. Peki Beşiktaş Şenol Güneş’e bunun karşılığını vermiş midir? Bu konuda da mali konular zaten işin karşılığıdır. Ama tabi manevi boyut çok önemlidir bu işlerde. Beşiktaş çok büyük bir karar ile hocası saldırıya uğradığı için Şenol Güneş için, devlet yetkililerini karşısını alma pahasına ki Fikret Orman bu konularda ne kadar titiz de olsa, Fenerbahçe kupa maçına çıkmayarak hocasına ne kadar değer verdiğini net bir şekilde gösterebilmiştir.

Beşiktaş Taraftarı

Taraftarın sadece son zamanlara kadar hocasına ne kadar sahip çıktığı herkes tarafından bilinen bir geçektir. Gerçekçi olmak bu işte bence çok önemli, taraftar ve Şenol Hoca dokusunun bu denli tutmasında en büyük etken tabi ki güzel futbol ve başarıdır. Bunlar olmazsa insanlar sabır gösterebilir ama bu denli de desteklenmez. Beşiktaş geleceği için de taraftarın da artık hocaya teşekkür edip, güzel bir veda yapılmasını istediğini açıkça anlayabilirsiniz. Kan değişimi her zaman iyidir ile mi bitecek bu iş, yoksa gelen gideni aratır denilerek mi devam edilir bunu hep beraber yaşayarak göreceğiz.

Beşiktaş Taraftarı

Milli Takım

Kendi adıma söylüyorum, ben bir Beşiktaş taraftarıyım ama bu konuya tarafsız yaklaştığımı benimle ortak kanıya vardığınızda anlayacağınızı umuyorum. Ben milli takım destekleme ruhumu 2002 yılında kazanmıştım, bunda da Şenol Güneş baş rollerde oynamıştır. O zaman ki hissiyat Brezilya’yı bile yenebileceğimiz şekline nasıl bürünmüştü? Bunun tek sebebi Şenol Güneş’in güzel futbol oynatmasıdır. Çünkü güzel futbol oynayan bir takım her şeyi yapabilir. Ben yeni gelen jenerasyonun Şenol Güneş’in elinde en iyi şekilde değerlendirileceği inancındayım. Şenol Güneş, hem otorite ve itibar açısından hem de diğer adaylardan daha birleştirici bir aday olması sebebi ile de verim alınacağını düşünüyorum.

Umarım herkese hayırlı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.