Eveeettt 17.hafta da geride kaldı, takımlar dinlenecek. Gidenler olacak, gelenler olacak.. diyeceğim ama takımlarımız bu haldeyken bu maddi sıkıntılar varken bakalım kim nasıl transfer yapacak??

Bu haftaya Ankaragücü-Göztepe maçı ile başladık. Göztepe biliyorsunuz Kemal Özdeş Hoca ile anlaştı ki bence mükemmel bir uyum yakalayacaklar. Daha ilk maçtan takımın özellikle 2 yarının da ilk 15 dakikasında yaptıkları baskılar ile Ankaragücü’nü yordular. Zaten maddi sorunlar yaşayan Ankaragücü ilk yarı top peşinde çok daha fazla koşmaya başlayınca Göztepe kilidi ikinci yarıda açtı. Göztepe’nin yükselişinin ikinici yarıda da devam edeceğini düşünüyorum.

BAŞAKŞEHİR

Nam-ı diğer Belediye, bu sene valla ilk maçları izlediğimde beri bu takım fark atarak şampiyon olur diyordum. Yedikleri gol sayısı, defans disiplini, kontra atak futboluna uygun usta ayaklar.. Ama yine lig ilerledikçe Başakşehir takılmaya başladı. Tamam Sergen Hoca farkı var ona bir şey diyemeyiz ama çok önemli bir hafta da o herkesin dilindeki “sistem takımı” benzetmesi, kim oynarsa oynasın takım çok iyi yorumlarını bu maçta göremedim. Galatasaray maçını izleyenler bu takım kesin şampiyon olur yakıştırmalarını şimdilik biraz ertelediler. Ama şu bir gerçek bu takım şampiyon olacaksa bu sezon olacak, bu fırsat bir daha gelmez. Bakalım arada nasıl bir yapılanma olacak..

BEŞİKTAŞ 🙁

İşler baya kötü arkadaşlar, aslında iyi de diyebiliriz yani iyi olacak. Güzel bir söz var hep kullanırım “Bir kötüleşsek de iyileşsek!”. Her şey iyi giderken olup biteni bazen göremez hissedemez insan, ilgilenmezseniz alttan alta o yara büyür büyür en sonunda insanın başına çok büyük dertler açar.. Fikret Orman ve yönetim maalesef bu günleri öngörememiştir. Şimdi bu güne kadar bir yönetim başarısı var mı? Var! Kimsenin lafı yok. Ama şu da bir gerçek transfer dönemleri 2018’e kadar inanılmaz verimli geçti, 1 ya da 2 oyuncu dışında her oyuncudan inanılmaz verim aldık, inanılmaz paralara da sattık. Son 2 transfer döneminde ise işler tamamen tersine, şansımız tamamen “şanssızlığımıza” dönüştü. E şimdi o transferleri yapan da yönetim aynı bu yönetim de, hoca da.. Becerisizlik mi? Şanssızlık mı? Plansızlık mı? İsteksizlik mi? Mali problemler mi? Venüs etkisi mi? Bence sorun hepsi..(Venüs etkisini bilemem)

17.hafta da Kasımpaşa çok güzel oynadı, oynattı, yendiler ve gittiler. Maç üzerine pek konuşmak yersiz, futbolcu, hoca, yönetim çok isteksiz. Olmaz zaten istesen de zorlasan da olmaz.. Arayı en çok Beşiktaş bekliyordu geldi çattı. Çok büyük, köklü değişiklikler bekliyorum. Babel, Adriano, Tolgay, Vagner, Larin hatta Quaresma bile topun ağzındaki isimler. Fısıltı gazetesine gelirsek Babel imzalayıp liderliği alacak gibi. Adriano kesinlikle gider gibi geliyor, Tolgay yüzde 99 affedilecek çünkü adam yok Medel’i de West Ham istiyor. Vagner takım bulamasa bile sözleşmesi fesih edilecek. Quaresma şu an takımın lideri bakalım o da sinirli ve isteksiz doğru zaman doğru miktar gelirse satılabilir. Dorukhanım yine VAR’a takılıdı. Kesinlikle bir nazar duası, kurşun döktürmek şart..

GALATASARAY

Beşiktaş hakkında yazdıklarımın tersi de son şampiyonda mevcut. İstek, Azim, Hırs, Yırtıcılık.. Belediye şu an dizlerini dövüyordur, nasıl bu kadar puan kaybı yaptım! Galatasaray çok sağlam geliyor. Fazla değil ya 3 transferle bu takım ikinci yarıda en fazla 2 mağlubiyet alır daha da arkasına bakmaz. Mustafa Kapı, 16 yaşında arkadaşlar.. Şu atmosfere bir baksanıza;
http://tr.beinsports.com/haber/aslantepede-tarihi-an-galatasaraylilar-ayakta-alkisladi

17.hafta bütün stat ayakta alkışlıyor, sanki kendi çocukları oyuna giriyor. Bütünlük, aidiyet ve taraftarlık işte budur! Beşiktaş, Başakşehir bu yarışta olmak istiyorlarsa bu birlikteliği yakalamalılar.

FENERBAHÇE

Durumlar hala çok karışık 😀 Bu hafta da geçsin Fenerbahçe taraftarları güzel günler görecek. Bu hafta kesinlikle 3 puan geliyor, araya mutlu mutlu girecekler, kesinlikle çok fazla transfer yapılmaması gerekiyor. Fenerbahçe’nin harika bir alt yapısı, parlatması gereken çok önemli genç yıldızları var. Ersun Hocam da bu iş için biçilmiş kaftan. Güzel günler çok yakında.

Son olarak Umut Nayır’ın golünü kaçırmayın, kesin izleyin.
Bir de Fikret Karaman Hocamı da tebrik ederim yine gelir gelmez çok büyük işler başarıyor.
17.hafta 3 maç 7 puan şu an Kayseri taraftarından mutlusu yoktur. Diğer antrenör analizleri için tıklayınız.

Ciao,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.