Değerli okurlar, öncelikle yaz aylarında aşırıya kaçmayan sıcakları ve güzel abi ve ablaları, canlı ortamı, tarihi yapısı dolayısı ile boş olan odada kedi ile yaşamayı kabul edeceklere 1 hafta Moskova tatili yaptırabilirim. Ama “Olmaktan korktuğum yerdeyim, sendeyim…” şarkısı söyleyip devamını da getirmek istemiyoruz diyenler için yaptığım ufak araştırmaları paylaşmak isterim. Tatil planı Ağustos ayının başları gibi düşünülerek uçak bileti, konaklama hesapları yapılmıştır, o sebeple ne kadar geç kalırsanız cüzdanınız o kadar hafifleyecektir. Ayrıca aşağıdaki hesaplar yapılırken çıkartılan maliyet (2 kişilik bir odanın paylaşılması esası ile) kişi başı ortalama olarak (1 hafta süre için) hesap edilmiştir.

Ho Chi Min – Vietnam

Konaklama Ücreti: 300 USD

Ulaşım: 800 USD

Diğer Harcamalar: 200 USD

Toplam Harcama: 1,300 USD

Vietnam’ın başkenti, eski ismi ile Saigon. Canlı bir sanat galeri gibi olan Doğu Asya şehri, Fransız sömürge mimarisinin de en etkili örneklerindendir. Sokak pazarları ve yeraltı şehirleri ile de ün yapmıştır.

Ho-chi-min_001

Chiang Mai – Thailand (Tayland)

Konaklama Ücreti: 350 USD

Ulaşım: 700 USD

Diğer Harcamalar: 250 USD

Toplam Harcama: 1,300 USD

Thailand tatili yapmak için en ilginç yerlerden bir tanesidir, otel fiyatları daha pahalı gözükse de bu fiyata bir önceki örnekte Vietnam için verdiğimiz yine 5 yıldızlı otellerden daha kaliteli bir konaklama sunmaktadır. Tapınaklar ve pazarlar şehridir.

Chiang Mai_001Chiang Mai_002

Siem Reap – Cambodia (Kamboçya)

Konaklama Ücreti: 150 USD

Ulaşım: 850 USD

Diğer Harcamalar: 100 USD

Toplam Harcama: 1,100 USD

Angkor Wat ve Bayon tapınakları bu şehirde yer almaktadır, Asya’da görülebilecek en ucuz ülke ve şehirlerden birisidir. Her açıdan ucuz ve güzel olan bir Güney Asya şehridir.

Siem Reap_001Siem Reap_002

Jaipur – India (Hindistan)

Konaklama Ücreti: 225 USD

Ulaşım: 650 USD

Diğer Harcamalar: 175 USD

Toplam Harcama: 1,050 USD

Hindistan gezmek için en ucuz ülkelerden biridir, Jaipur’da pembe renkli yapıları ile ziyaret hedefleri arasında yer almaktadır. Fil gezileri, saray, kale ve dini tapınakları ile ünlü şehir giderek popülerlik kazanmaktadır.

Jaipur_001

Bu yazımızda, ülkemizde son yıllarda düşen döviz gücü sebebi ile en uygun yurtdışı seçeneklerini kişi başı ücret ile sizlere aktarmaya çalıştım. Sıradaki şehirler ve ülkeler için bizi takip etmeyi bırakmayın. Şimdiden iyi tatiller dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.